آخرین اخبار

9. مهر 1396 - 14:42   |   کد مطلب: 30576
حجت‌الاسلام گلزاده در نماز ظهر عاشورای اسدآباد:
پیام امام حسین(ع)؛ گره‌گشایی از نیازمندان/هیأت‌ها را به مساجد گره بزنید
معاون امور فرهنگی و پژوهشی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، خطیب جمعه موقت اسدآباد با بیان اینکه در مناسبت‌ها مساجد باید محور قرار گیرند، گفت: هیأت باید مردم را به مسجد گره بزنند.

به گزارش خبرنگار آوای سیدجمال؛ حجت‌الاسلام صادق گلزاده در سخنرانی قبل از نماز ظهر عاشورا، با قرائت دعای امام زمان (عج) با اشاره به بازدید از دسته‌های عزاداری گفت : نشانه ایمان هر مؤمن عزاداری برای امام حسین است که خروش عاشقان حسینی اسدآباد در روز عاشورا پیدا بود.

وی با بیان اینکه  دل‌های عاشقان حسینی وام‌دار و گرو اباعبدالله است، گفت: یکی از مهم‌ترین اعمال برجسته امام حسین برپایی نماز در ظهر عاشورا است.

 

خطیب جمعه موقت اسدآباد گفت: نمازی که با جماعت برپا می‌شود، در مقابل گناه به‌عنوان بازدارنده‌ای است که این موارد در ماه رمضان و محرم بیشتر است و شرایط به‌گونه‌ای می‌شود که جرم و جنایات کمتر می‌شود.

 

وی پیام امام حسین(ع) را گره‌گشایی از نیازمندان خواند و گفت: هیأت مذهبی باید مسجد محور باشند  و هیأت را به مسجد گره بزنند.

 

گلزاده با تأکید بر نگه‌داشتن حرمت بزرگ‌ترها در هیأت و دسته‌های عزاداری، گفت: باید حضور روحانی در هیأت و مساجد جدی باشد و باید با تکمیل شور و شعور باهم نهضت عاشورایی را ادامه داد.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد