آخرین اخبار

20. مهر 1396 - 21:23   |   کد مطلب: 30732
در مراسمی با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی کشور و برخی مسئولین استانی و شهرستانی و مسافران و گردشگران و اهالی روستای ملحمدره محصول آلوی این روستا به‌عنوان یکی از محصولات برتر معرفی شد.

به گزارش خبرنگار آوای سیدجمال؛ در این مراسم مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسدآباد  با اشاره به اینکه روستای ملحمدره به‌عنوان روستای تولید آلو به شمار می‌رود، اظهار کرد: در شهرستان اسدآباد ١٣۵ هکتار باغات آلو وجود دارد که ۴۵ هکتار از این میزان باغات متعلق به روستای ملحمدره است.

 

سقراط بیرنگ عمده باغات آلوی موجود این شهرستان را در روستاهای ویرایی، شیلاندر، ملحمدره و خنداب اعلام کرد و گفت: براساس پیش‌بینی‌ها در سال‌جاری از باغات آلوی شهرستان اسدآباد بیش از ١٠٠٠ تن آلو برداشت خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد:در حال حاضر در شهرستان اسدآباد ١٣٠ بهره‌بردار آلو فعالیت دارند.

 

فرماندار شهرستان اسدآباد هم اظهار داشت: معرفی روستای ملحمدره به‌عنوان ماسوله غرب کشور و بیان ظرفیت‌های این روستا، مهم‌ترین هدف برگزاری این جشنواره بوده است.

 

وی افزود: ۳۰۰ میلیون تومان برای تکمیل زیرساخت‌های این روستا اختصاص یافته که اکنون بخشی از سنگ‌فرش روستا آغاز و در حال انجام است‌.

 

فرماندار شهرستان اسدآباد بابیان اینکه فاضلاب روستا باید به‌طور جد موردتوجه قرار گیرد، عنوان کرد: با مدیریت و نظارت اداره بهداشت و همکاری مردم باید از ورود فاضلاب به داخل رودخانه جلوگیری به عمل آید.

 

وی درباره ساخت‌وسازهای موجود در روستا نیز گفت: اهالی روستا باید ساخت‌وسازها را موردتوجه قرار داده و از مصالح ساختمانی محلی استفاده کنند در غیر این صورت نام ملحمدره از لیست روستاهای هدف گردشگری خارج خواهد شد.

 

افشاری تأکید کرد: در نماهای ساختمان به الگوهای میراث فرهنگی توجه شود تا از این طریق گردشگران با میل و رغبت بیشتری به این روستا سفر کنند.

 

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور هم در بحث محصولات و  تولیدات باید به بحث بسته‌بندی توجه شود گفت:ایجاد مجموعه‌ها و کارگاه‌های بسته‌بندی کوچک در روستاها می‌تواند موجب ارزش‌افزوده بیشتر و مشتریان و بیشتر جهت تولیدات روستاییان باشد.

 

اصغر نورالله زاده با اشاره به آلوی روستای ملحمدره افزود:کارگاه تولید لواشک و رب آلو و مارمالاد در محیط کارگاهی بهداشتی  در انواع بسته‌بندی‌های مختلف با ارائه تسهیلات لازم در این راستا می‌تواند در این روستا انجام گیرد.

 

وی تصریح کرد:انتخاب برترین‌ها در تولید آلو وبرترین‌ها در نحوه بسته‌بندی می‌تواند از نقش مؤثری در هرچه بهتر برگزار شدن این جشنواره برخوردار باشد.

 

نورالله زاده بابیان اینکه باید محصول محلی آلوی ملحمدره جهانی شود، اظهار داشت:برند سازی محصول آلوی ملحمدره با استفاده از ظرفیت شبکه فروش می‌تواند این محصول روستای هدف گردشگری را به همه معرفی و روستای ملحمدره مرکز دپوی این محصول شناخته شود.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد