آخرین اخبار

8. آذر 1396 - 13:07   |   کد مطلب: 31399
معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان:
عضویت 750 نفر اسدآبادی در روز کتاب و کتابخوانی ما را غافلگیر کرد
معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره بهاستقبال خوب مردم استان از عضویت رایگان کتابخانه در هفته کتاب گفت: در یک روز در اسدآباد 750 نفر عضو کتابخانه شدند و این نشان از فعالیت کتابخانه و مطالعه می‌دهد.

به گزارش خبرنگار آوای سیدجمال؛ حسن عرفانی صبح امروز در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسدآباد با اشاره به استقبال خوب مردم استان همدان به خصوص شهرستان اسدآباد از عضویت رایگان کتابخانه‌ها در هفته کتاب، گفت: حدود سه هزار و 443 نفر در کتابخانه‌های عمومی اسدآباد عضو هستند که از این میزان 750 نفر در طی یک روز کتاب و کتابخوانی عضو کتابخانه‌ها شدند.

 

وی افزود: استقبال خوب مردم موجب غافلگیری ما شد به طوری که به دنبال این بودیم که روز رایگان شدن عضویت را تمدید کنیم.

 

معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان نیاز کتابخانه‌ها به امکانات سخت‌افزاری را مهم خواند و افزود: بودجه کتابخانه استاندارد اسدآباد تخصیص یافته که قابل پیگیری است.

 

*عملیات اجرایی پروژه توسعه کتابخانه شهید رجایی دی ماه آغاز میشود

وی با اشاره به اینکه در خصوص پروژه توسعه کتابخانه شهید رجایی قبول دارمی که طول کشیده است، گفت: البته نقشه و امور مطالعاتی آن انجام شده و پیمانکار ان هم انتخاب شده که در دی ماه امسال عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

 

معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان انتخاب یک کتابدار نمونه استانی از روستای مزرعه‌بید را یک نقطه قوت برای اراتقاء کتابخانه دانست و گفت: باید انجمن کتابخانه با برنامه‌ریزی و مدیریت بیشتری نسبت به امور کتاب و کتابخوانی بپردازد.

 

 

*نشست کتابخوان در کتابخانه به هفته کتاب اکتفا نشود

 

معاون فرماندار اسدآباد هم با اشاره به اینکه انعکاس اقدامات هفته کتاب از طریق رسانه‌ها مغفول مانده است، گفت: باید از وجود رسانه ها به عنوان یک فرصت در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی استفاده شود.

 

یزدان آزرمی با بیان اینکه نباید نشست کتابخوان در کتابخانه‌ها تنها به هفته کتاب اکتفا شود، افزود: می‌طلبد که این نشست‌ها را هرچند با تعداد کم افراد برگزار کنیم چراکه این رفتار کتابخوانی می‌تواند به صورت فرهنگ ایجاد شود.

 

وی با بیان اینکه باید ساختار انجمن کتابخانه به امر کتابخوانی نگاهی فراتر باشد، از اعضا خواست با برنامه‌ریزی بهتری در این امر مشارکت کنند.

*

 

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسدآباد نیز با ارائه گزارشی از فعالیت و اقدامات هفته کتاب و کتابخوانی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: عضویت رایگان، طرح نذر کتاب، نشست‌های کتابخوان و نقد کتاب از جمله این برنامه‌ها بود.

 

مهدی مرادیان‌تمجید با اشاره به افزایش عضویت در کتابخانه‌های عمومی شهرستان، گفت: در این کتابخانه‌ها بیش از 9 هزار و 200 نسخه کتاب موجود است.

 

*اجرای طرح اهدای کتاب و اسباب بازی به کودکان زلزله‌زده در دستور کار کتابخانه‌ها

 

وی با اشاره به اینکه پیمانکار پروژه کتابخانه شهید رجایی انتخاب شده و بزودی ساخت توسعه آن انجام خواهد شد، گفت: در طی سال جاری بای 38 نشست کتابخوان با مدارس برگزار شود.

 

وی از اجرای طرح اهدای کتاب و اسباب بازی به زلزله‌زدگان خبر داد و گفت: این طرح به صورت ابلاغیه از سوی نهاد کتابخانه برای ایجاد شور و نشاط در بین آسیب دیدگان زلزله انجام شد.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد