آخرین اخبار

16. مهر 1397 - 16:22   |   کد مطلب: 31412
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خبر داد
اختصاص یک‌میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل عملیات سنگ‌فرش روستای ملحمدره
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اختصاص یک‌میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل عملیات سنگ‌فرش روستای هدف گردشگری ملحمدره خبر داد.

به گزارش آوای سیدجمال، به نقل از نافع، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بعد از ظهر امروز در سفر به اسدآباد، از دوروستای هدف گردشگری ملحمدره و حبشی در این شهرستان بازدید کرد.

 

در این بازدید که علاوه رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار اسدآباد و جمعی از مسئولان دستگاه‌های اداری این شهرستان حضور داشتند.

 

علی‌اصغر مونسان در حاشیه بازدید از خانه بوم‌گردی روستای ملحمدره، اظهار کرد: خانه بوم‌گردی علاوه برایجا فضای گردشگری فضای کسب و کار را برای جوانان ایجاد کرده است.

 

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات ارزان قیمت از محل وام‌های اشتغالزایی، گفت: متقاضیان دریافت این تسهیلات می‌توانند به راحتی برای خود و خانواده ایجاد درآمد و اشتغال کنند.

 

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه ایران کشوری تاریخی دارای آداب و سنن مورد اقبال گردشگران خارجی است، بیان کرد: این واحدهای بوم‌گردی در دور دست‌ترین روستاها ایجاد شده و مورد استقبال گردشگران خارجی قرار گرفته است.

 

وی با تأکید بر اینکه امروز در تمام دنیا طبیعت‌گردی در حال گسترش است، افزود: بسیاری از گردشگران به دنبال آرامش هستند که این اقامتگاه‌های کوچک توانسته برای آنها فضای آرامی را ایجاد کند.

 

مونسان تصریح کرد: امروز بوم گردی‌های ایجاد شده در نقاط مختلف توانسته موجب مهاجرت معکوس از شهر به روستاها شود.

 

وی با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی با وجود کمبود اعتبارات توانسته به بحث عمرانی و ایجاد زیرساخت‌ها در روستاهای گردشگری بپردازد، ادامه داد: در این راستا تبدیل مسیرهای خاکی به صورت سنگ‌فرش انجام شده که در جذب گردشگر مؤثر بوده است.

 

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: در اجرای عملیات طرح سنگ‌فرش روستای هدف گردشگری ملحمدره در گذشته 600 میلیون تومان اعتبار اختصاص داده شد.

 

وی یادآور شد: در این سفر نیز یک میلیارد تومان برای تکمیل اجرای عملیات طرح سنگ‌فرش روستای هدف گردشگری ملحمدره اختصاص خواهیم داد.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal