آخرین اخبار

30. تير 1395 - 13:40   |   کد مطلب: 31795
در مسیرهای ورودی و خروجی اسدآباد 5 نمازخانه و سرویس بهداشتی بین راهی وجود دارد که با توجه به سفرهای تابستانی و دغدغه اصلی مسافران نیاز به نظارت و نظافت روی این اماکن بیشتری است.

به گزارش آوای سیدجمال؛ با آغاز فصل تابستان و تعطیلات مدارس، بازار سفرهای تابستانی مردم گرم می‌شود.

 

یکی از دغدغه‌های اصلی مسافران در طول سفرهای خود وجود مکانی برای استراحت، نمازخانه و سرویس‌های بهداشتی است.

 

اسدآباد به عنوان یکی از شهرهای استان همدان در مسیر عبور مسافران زیادی قرار دارد که این روزها با آغاز سفرهای تابستانی مسافران بسیاری از این مسیر عبور میکنند و قطعا" نیاز آنان به  سرویس‌های بهداشتی، مساجد و نمازخانه بیشتر است.

 

با توجه به اینکه ساخت و ساز نمازخانه و سرویس‌های بهداشتی بین راهی بر عهده میراث فرهنگی است، در این زمینه گفت‌وگویی را با رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسدآباد داشتیم.

کامران کبری‌شایگان با اشاره به اینکه  پنج نماز خانه و سرویس بهداشتی در در ورودی و خروجی‌ها مسیر اسدآباد ساخته شده است، اظهار کرد: این اماکن شامل بالای گردنه کنار مسجد امام خمینی (ره)،  پارک جنگلی، مسجد حضرت ابوالفضل(ع) روستای خسروآباد،  مجتمع خدماتی پاسارگاد بعد از جنت آباد و پمپ بنزین ستاره غرب مسیر آجین است.

 

وی تصریح کرد: برای ساخت این نمازخانه و سرویس‌های بهداشتی بین راهی بالغ بر 250 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسدآباد گفت: نظارت، نگهداری و نظافت از این اماکن نیز به ترتیب برعهده اوقاف، شهرداری، هیات امنا مسجد،  مدیریت مجتمع و مدیریت پمپ بنزین ستاره غرب سپرده شده است.

 

وی با بیان اینکه نمازخانه و سرویس بهداشتی مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی پاسارگاد در مسیر 7 کیلومتری اسدآباد ساخته شده است، گفت: برای ساخت این اماکن 500  میلیون ریال هزینه شده است.

 

اکبری‌شایگان افزود: این مجتمع در زمینی به مساحت 225 مترمربع ساخته شده  که در آن دو نمازخانه مجزا برای آقایان و خانم ها، 5 چشمه سرویس بهداشتی جهت آقایان و 5 چشمه سرویس برای خانم‌ها – 2 وضوخانه و 2 حمام ساخت شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: نمازخانه و سرویس بهداشتی نیز در ورودی شهر اسدآباد از سمت همدان در پارک جنگلی اسدآباد ساخته شده برای ساخت آن 60 میلیون تومان هزینه شده است.  

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسدآباد ادامه داد: پروژه مذکور در زمینی به مساحت  110  مترمربع ساخته شده که از 2 وضوخانه مجزا ، 3 چشمه سرویس بهداشتی برای آقایان و 3 چشمه سرویس بهداشتی برای خانم ها و دو نمازخانه به مساحت تقریبا 5 متر*50/7 متر است.

 

وی با بیان اینکه در محور اسدآباد به سمت کرمانشاه نیز سرویس بهداشتی مسجد حضرت ابوالفضل (ع) روستای خسروآباد به مبلغ 50 میلیون ریال ساخته شده افزود: در این مسجد  زمینی به مساحت 80 متر مربع جهت این امر اختصاص داده شده که در آن 2 وضوخانه مجزا، 3 چشمه سرویس بهداشتی برای آقایان، 4 چشمه‌ سرویس جهت خانم‌ها و یک حمام ساخته شده است.

 

یکی دیگر از ضرورت‌ها در داخل شهر نیز وجود سرویس‌های بهداشتی است که هم نیاز خود شهروندان و هم مسافران است.

 

یکی از گلایه‌های مردم شهر اسدآباد هم نبود سرویس بهداشتی در داخل شهر بود که شهردار و اعضای شورای اسلامی احداث این ضرورت را دستور کار خود قرار داده‌اند.

 

در این زمینه هم حمزه عبدکوند شهردار اسدآباد گفت: ساخت سرویس بهداشتی شهر اسدآباد در حال اجرا است و بزودی به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه اسدآباد هم در گفت‌وگو با خبرنگار؛ با بیان اینکه نظارت و نظافت نمازخانه و سرویس بهداشتی مسجد امام خمینی(ره) در بالای گردنه مربوط به اوقا و مور خیریه است، اظهار کرد: در سال گذشته برای تجهیز نمازخانه این مسجد به فرش نمازی مبلغ 12 میلیون تومان فرش انجام ست.

 

علی قبادی با بیان اینکه سرویس بهداشتی اینمسجد از استاندارد لازم برخوردار نیست و فاضلاب آن مشکل دارد، گفت: طی پیگیری‌هایی که داشتیم قراردادی را با پیمانکاری در این زمینه بسته ایم که به صورتاصوی و اساسی این موردحل شود.

 

وی در خصوص آب مسجد و سریس بهداشتی نیز گفت: هم اکنونآب این مسجد از طریق چشمه حل میشود که هیچ مشکلی ندارد.

 

قبادی در خصوص نظافت این مسجد و سرویس بهداشتی نیز گفت: این مسجد دارای خادم است و نظافت آن را برعهده دارد.

 

انتهای پیام/ن

 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
https://telegram.me/Avaseyedjamal