آخرین اخبار

3. اسفند 1397 - 22:48   |   کد مطلب: 32109
در یکی از کانال‌های تلگرامی اسدآباد تصویری از ‌کشتار بیش از 30 قلاده سگ‌ در روستای طویلان سفلی با سلاح گرم منتشر شد و این در حالی است که موضوع زنده‌گیری سگ‌ها و تحویل آنها به مراکز مجاز از سوی دهیاری‌ها و شهرداری‌ها مطرح شده است.

به گزارش آوای سیدجمال، به نقل از نافع،‌ در یکی از کانال‌های تلگرامی اسدآباد تصویری از ‌کشتار بیش از 30  قلاده سگ‌ در روستای طویلان سفلی با سلاح گرم منتشرشد و این در حالی است که موضوع زنده‌گیری سگ‌ها و تحویل آنها به مراکز مجاز از سوی دهیاری‌ها و شهرداری‌ها مطرح شده است.

 

بر همین اساس موضوع را از دهیار روستای طویلان سفلی و دادستان شهرستان پیگیری کردیم.

 

دهیار روستای طویلان سفلی در این زمینه به خبرنگار نافع گفت: در جلسه‌ای اعلام شده بود که بحث اتلاف سگ‌ها به صورت زنده‌گیری توسط شهرداری انجام و در محلی جمع‌آوری شود و دامپزشکی نیز سگ‌های صاحب‌دار را شناسایی و قلاده‌گذاری کند که این امر صورت نگرفت.

 

حسن میرویسی ادامه داد: با توجه به اینکه اتلاف سگ‌ با سلاح گرم ممنوع شده بود و شهرداری و دامپزشکی نیز اقدامی برای زنده‌گیری و قلاده‌گذاری سگ‌های صاحب‌دار انجام ندادند، از آن سو هم هر روز اهالی روستا به بخشداری و دهیاری شکایت می‌بردند که از پاسخگویی عاجز بودیم.

 

وی اذعان داشت: با توجه به اینکه چند مورد گازگرفتگی در روستا داشتیم که به خانه بهداشت برای تزریق واکسن مراجعه کرده بودند با اعضای شورا تصمیم به اتلاف سگ‌ها گرفتیم  که در حاضر ۳۷ قلاده سگ به صورت مخفیانه اتلاف شد و البته این امر در چند روستا صورت گرفته است.

 

دهیار این روستا افزود: علی‌رغم اتلاف این تعداد سگ، هنوز سگ‌های ولگرد زیادی در سطح روستا وجود دارد.

 

دادستان اسدآباد هم در این زمینه به خبرنگار ما گفت: اتلاف سگ در صورتی که ولگرد باشد با سلاح گرم مانعی ندارد اما این امر زیر نظر شهرداری و شبکه بهداشت باید صورت بگیرد.

 

علیرضا سلطانی‌متهور افزود: با توجه به حمله‌ور شدن سگ‌های ولگرد در سطح شهر و روستاها چندین مورد گازگرفتگی داشتیم که دستور بر اتلاف دادیم که البته ممکن است اتلاف سگ‌ها در روستای طویلان سفلی با دستورما نبوده باشد.

 

وی بیان کردد: بعد از اتلاف سگ‌ها باید لاشه این حیوانات دفع شود که موجب بروز بیماری نشود.

 

دادستان شهرستان اسدآباد  تأکید کرد: اتلاف سگ مقوله ای است که با صدور مجوزی برای شهرداری انجام می‌شود که البته به افرادی که سگ‌ها را تلف می‌کنند، مبلغی را پرداخت می کنند‌.

 

وی گفت: اگر غیر ازاین باشد که بدون مجوز سگ‌ها اتلاف شده‌ا ند و یا موضوع سگ‌آزاری بوده باشد، این یک  جرم محسوب می‌شود.

 

پیش از این در جلسه‌ای مصوب شده بود که اتلاف سگ در شهرستان انجام نشود و به صورت زنده‌گیری و نگهداری در مکان‌هایی از سوی شهرداری ها انجام شود که گویا این مصوبه اجرا نشده است.

انتهای پیام/ن/20

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal