آخرین اخبار

20. اسفند 1396 - 13:14   |   کد مطلب: 32815
نماینده ولی‌فقیه در استان همدان تأکید کرد: امروز هریک از شما افراد جامعه باید یک پیام رسان، مصلح و بیدارگر در بیداری اسلامی همچون سیدجمال باشند و نقش ایفا کنند.

به گزارش خبرنگار آوای سیدجمال؛ به مناسبت بزرگداشت سالروز شهادت سیدجمال‌الدین اسدآبادی مراسم نکوداشتی در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر برگزار شد.

 

در این مراسم نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان در استان همدان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرماندار، امام جمعه، رؤسای ادارات و اقشار مختلف مردم، دانش‌آموزان و فرهنگیان حضور داشتند.

 

* سیدجمال‌الدین اسدآبادی شخصیت و هویتی ملی و بین‌المللی دارد

در این مراسم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با گرامیداشت شخصیت بزرگ و مصلح جهان اسلامی سیدجمال‌الدین اسدآبادی، اظهار کرد: سیدجمال‌الدین شخصیت و هویتی ملی و بین‌المللی دارد و در جهان شناخته شده است.

عبادی با اشاره به اینکه هرسال با توافق مسئولان استانی نام یکی از مفاخر استان را برای سال نامگذاری می‌کنیم، تصریح کرد: سال گذشته استان همدان به نام سیدجمال الدین اسدآبادی نامگذاری شد وامسال هم به نام باباطاهر نامگذاری و در راستای شناساندن این شخصیت تلاش می‌کنیم.

 

* سیدجمال‌الدین اسدآبادی؛ مجاهدی خستگی‌ناپذیر

امام جمعه اسدآباد هم در این مراسم سیدجمال‌الدین اسدآبادی را مجاهدی خستگی‌ناپذیر دانست و اظهار کرد: امروز باید مجاهدانه کار کنیم؛ چه تحقیقات و علم اندوزی و چه جوابگویی شبهات و حضور در مدارس و دانشگاه‌ها؛

 

حجت‌الاسلام سیدموسی حسینی مجد تدکید کرد: امروز باید برای اسلام وقت بگذاریم و شب نخوابی داشت باشیم و غیرتمندانه عمل کرده و در مقابل دشمن استقامت کنیم.

* بی‌حرمتی شهردار تهران بعداز 40 سال استقامت زنان در حجاب و عفاف

وی گفت: امروز بعداز 40 سال از استقامت زنان ما در حجاب و عفاف، متأسفانه بحث کشف حجاب که توطئه انگلیسی‌ها بود را در کشور راه انداختند.

 

*کشف حجاب توطئه انگلیسی ها بود که درحال تکرار است

امام جمعه اسدآباد ادامه داد: چند روز قبل در برج میلاد با حضور شهردار تهران که وزیر سابق این کشور بوده، دختران بالغ را روی سن می‌اورند ومی‌رقصانند و بی‌حرمتی می‌کنند.

 

وی یادآور شد: شب گذشته در یکی از مراکز استان‌های کشور در سالنی که جشن روز زن گرفته شده، بانوان روسری‌ها را برداشتند.

 

*لزوم مدیریت کنسرت های مختلف موسیقی در استان

حسینی‌مجد خطاب به مسئولان فرهنگی از جمله مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، گفت: اسلام با شادی مخالف نیست و متأسفانه امروز برخی کنسرت راه می‌اندازند که پشت آن توطئه‌ای علیه نظام و انقلاب پنهان است، باید این نوع برنامه‌ها را مدیریت کرد، چراکه در این برنامه‌ها کشف حجاب می‌کنند و یک عده سودجو با ساز دشمن می‌رقصند که باید غیرتمندانه و مجاهدانه در مقابل این مهم ایستاد.

 

وی خاطرنشان کرد: سیدجمال‌الدین حق طلب و حقگو، شفاف، مقاوم و مجاهد بود و باید طلاب و روحانیون ایشان را الگوی خود قرار دهند و ادامه دهنده را او باشند.

 

* سیدجمال الدین اسدآبادی نقش خورشید تابان را دارد

در ادامه مراسم کلیپی از فعالیت و اقدامات بزرگ سیدجمال الدین و زندگانی او پخش شد.

 

همچنین نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان در استان هم با اشاره به فلسفه برگزاری نکوداشتی برای بزرگان جامعه اسلامی، اظهار کرد: باور بنده براین است که بزرگانی جون سیدجمال الدین اسدآبادی جز انسان‌های استثنایی هستند که نقش خورشید را در جامعه دارند  و نورافشانی اینان نباشد جامعه کلا در جاهلیت غرق می‌شود.

آیت الله غیاث‌الدین طه محمدی گفت: دنیای غرب در یک جاهلیت نفرت انگیز غرق شدند و اگر در طول تاریخ امثال سیدجمال‌الدین‌ها و بیدارگرها نباشد روز به روز بشریت بیشتر در باتلاق جاهلیت فرو می‌روند.

 

*بشریت در حال فرو رفتن در باتلاق جاهلیت است

وی با اشاره به سختی های سیدجنال برای بیداری ملتهای مسلمان گفت: سیدجمال الدین نه هواپیمای اختصاصی داشت و نه وسیله آنچنانی و ببینید که با چه مشقت و سختی کشورهای مختلف از جنله هندوستان انگلستان ترویه مصر و روسیه را رفته است. وی با بیان اینکه این سید به قدری حکیمانه رفتار کرده که میگویند او سنی بوده است و این نشان از وحدت او بوده است.

 

امام جمعه همدان اذعان داشت: در طول تاریخ اسلام و انسان‌های بزرگی و مفاخر مانند رهبر انقلاب بودند که همچون خورشید هستند و نور میتابانند.

 

*تک تک افراد یک پیام رسان بیداری اسلامی باشند

وی با اشاره به اغتشاشات اخیر و حمله منافین به برخی از دفاتر امام جمعه، گفت: آن‌ها که با علمای دین و سیدجمال‌الدین‌ها و روحانیون مخالف هستند به این دلیل است که با نور تابنده خورشید دشمن هستند.

 

طه محمدی تأکید کرد: امروز هریک از شما افراد جامعه باید یک پیام رسان، مصلح و بیدارگر در بیداری اسلامی همچون سیدجمال باشند و نقش ایفا کنند.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد