آخرین اخبار

23. اسفند 1396 - 0:00   |   کد مطلب: 32854
عصر امروز یک روحانی در شهر اسدآباد در اقدامی جالب و پسندیده کودکان و نوجوانان منطقه‌ای از اسدآباد در مسجد دو خود جمع کرد و با اجرای برنامه‌های فرهنگی از ورود آنان به کوچه و خیابان برای ترقه‌بازی جلوگیری کرد.

به گزارش خبرنگار آوای سیدجمال؛ حجت‌الاسلام سعید نجفی  روحانی مسجد  امام موسی بن جعفر(ع) شهر اسدآباد در اقدامی پسندیده و جالب در شب چهارشنبه آخر همزمان با برگزاری مراسم چهارشنبه‌سوری برنامه‌ای فرهنگی را در این مسجد اجرا کرد و موجب جلوگیری از ورود کودکان و نوجوانان این محله به کوچه و خیابان و بروز حوادث احتمالی شد.

 

وی که 30 نفر از کودکان و نوجوانان را در این مسجد به‌جای ترقه‌بازی و ایجاد حوادث تلخ و دلخراش پای مسابقات و برنامه‌های فرهنگی نگه داشت، می‌گوید: بنده با تشویق کودکان و نوجوانان این محله برای حضور در مسجد و اجرای چندین مسابقه آنان را از ساعت 5 عصر تا ساعت ۱۰ شب سرگرم کردم و وقتی بیرون آمدند که همه سروصداها خوابیده بود.

 

این روحانی گفت: ایجاد یک فضای بانشاط و آموزنده به‌منظور دور کردن نوجوانان و جوانان از فضای خطرناک و جلوگیری از هدر رفت هزینه‌های نابجا و فرهنگ‌سازی برای حذف این سنت غلط و پرآسیب از اهداف بنده در انجام این کار بود.

 

وی افزود: ازجمله برنامه‌های که شب چهارشنبه سوری اجرا کردیم، مسابقه تیراندازی با تفنگ بادی، مسابقه باد کردن بادکنک، ماست‌خوری و سیب خوری بود.

 

نجفی خاطرنشان کرد: امیدواریم که مسئولان ما به این ایده توجه کرده و در سال‌های آینده استقبال کنند تا کمتر شاهد حوادث دلخراش باشیم.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد