آخرین اخبار

16. تير 1398 - 16:36   |   کد مطلب: 32857
پیش از ظهر امروز با حضور استاندار همدان، مجید درویشی به عنوان فرماندار شهرستان اسدآباد منصوب و معرفی شد

به گزارش آوای سیدجمال، طی مراسمی با حضور استاندار و معاونین، امام جمعه و نماینده مردم اسدآباد در مجلس و رؤسای دستگاههای اجرایی مجید درویشی به عنوان فرماندار اسدآباد به مدت 4 سال ممنصوب و معرفی شد.

 

در این مراسم معارفه که در سالن اجتماعات فرمانداری اسدآباد برگزار شد، امام جمعه اسدآباد وجود 5 دانشگاه و دو حوزه علمیه خواهران و برادران را در این شهرستان یک ظرفیت خواند و اظهار کرد: این مراکز علمی و فرهنگی میتواند فرصتی برای رقم زدن امید باشد.

 

مؤدب ترین جوانان در شهرستان اسدآباد رشد کرده اند

حجت الاسلام سیدموسی حسینی مجد با بیان اینکه مؤدب ترین جوانان در شهرستان اسدآباد رشد کرده اند و بنده در طول 28 سال خدمتم در شهرهای مختلف جوانانی به اینگونه ندیده ام، گفت: متأسفانه این شهرستان به لحاظ ورزشی و ورزشکاران نام خوبی دارد اما  اداره ورزش این شهر با سرپرستی اداره می شود که این یک ضعف است، البته برای ما مدیر زن باشد یا مرد فرقی نمی‌کند.

 

وی با بیان اینکه 15 اداره در شهرستان اسدآباد با سرپرست اداره می شود، افزود: اینکه فرد مسئولی سرپرست باشد به رشد ، سرعت و پیشرفت کار لطمه وارد می کند چرا که حکم ریاست برای افراد مسئول به نوعی نشاط و قدرت و قوت به هرماه دارد.

 

بعضی سرپرست ها تا 70 ماه طول می‌کشد حکم ریاست بگیرند

امام جمعه اسدآباد با اشاره به اینکه شهرستان اسدآباد به لحاظ وجود راههای مواصلاتی با 5 استان متأسفانه از وجود گردنه ای بدون رانش بی بهره است، گفت: وجود یک تونل در این گردنه ضروری است و می‌طلبد که این امر پیگیری شود.

 

وی با بیان اینکه یکی از عمده مشکلات این شهر را بحث شورا و شهرداری است، افزود: متأسفانه این شوراها کم شانس هستند و در انتخاب شهردار موفق نبوده اند، لازم است که استانداری با آنان نشستی برگزار کند و آنان را نصیحت کند.

 

شورای شهر در انتخاب شهردار کم شانس بودند

امام جمعه اسدآباد با بیان اینکه شهر اسدآباد کم نشاط شده و نیاز است که امید و و روحیه شادمانی در آن زنده شود، تأکید کرد: فرماندار باید نواقص این شهر را با همکاری استاندار برطرف کند.

 

نماینده مردم اسدآباد در مجلس هم با اشاره به خدمت چندین فرماندار در دوره خدمت وی، خطاب به فرماندار جدید گفت: آقای درویشی ما با استقبال پذیرای شما بودیم و از شما می خواهیم که برای این شهر وقت بگذارید و آرزویمان این است که همچون فرمانداران دیگر بعداز این پست در مراتب بالاتر شما را ببنیم.

 

فرماندار برای اسدآباد وقت بگذارد

اکبر رنجبرزاده  با بیان اینکه راه آهن اسدآباد در ردیف 20 جدول قانون بودجه قرار گرفت، اظهار کرد: در حال حاضر نیز 30 میلیارد تومان اعتبار برای مطالعات آن اختصاص یافته است.

 

وی گفت: برخی در فضای مجازی مینویسند که این نماینده پولها را کجا هزینه می کند که باید بگویم پولی دراختیار نماینده قرار نمی‌گیرد و به مراتب کار در دستگاه اجرایی قرار گرفته و هزینه می‌شود.

 

استاندار همدان سرمایه گذاران را پذیرا باشد

نماینده مردم اسدآباد در مجلس با معرفی سرمایه گذاری در این مراسم تودیع و معارفه از ساتاندار همدان خواست که تولید کنندگان و سرمایه گذاران را حمایت کند.

 

استاندار همدان هم با بیان اینکه حرف حساب طولانی نمی شود، اظهار کرد: اسدآباد دارای مردمی متدین، شهیدپرور، انقلابی با پیشینه روشن و مهد بزرگانی چون سیدجمال الدین اسدآبادی است.

 

شاهرخی ادامه داد: اسدآباد برای ما مهم بوده و نیاز به رشد و پیشرفت دارد و البته این شهر به مثابه نگینی در استان خودنمایی می کند.

 

اسدآباد مهد بزرگانی چون سیدجمال الدین است

وی با اشاره به دوره خدمت خود در سال 81 ، گفت: بنده در زمانی که به عنوان فرماندار در شهرستان بودم، با خانواده در این شهر ساکن شدم و به واقعیت شاهد فرهنگ غنی و تدین مردم که سرمایه آنان است، بوده ام.

 

استاندار همدان تصریح کرد: ما مسئولان باید قدر این پست و مقام و میز را بدانیم البته نه به لحاظ غینمت بلکه به عنوان یک فرصت؛ و بتوانیم از این فرصت در راستای ارائه خدمتگزاری به مردم گام برداریم.

 

قدر میز را به معنای فرصتی برای خدمت بدانیم

وی با اشاره به سخنان امام جمعه در زمینه سرپرستی ادارات در این شهرستان، گفت: قابل پذیرش نیست که اینقدر در این شهرستان سرپرست باشد و باید این مهم را باکمدئیران کل تعیین تکلیف کنم و فرماندار هم این مورد را پیگیری کند.

 

شاهرخی با بیان اینکه باید در حوزه فرهنگی بیشتر توجه شود، گفت: فرماندار جدید این شهرستان را باتوجه به ویژگی ها و ظرفیتهای شهرستان انتخاب کرده ایم تا بتواند امور را به نتیجه برساند.

 

درویشی کارنامه قابل قبولی دارد

وی با معرفی مجید درویشی به عنوان فرماندار جدید اسدآباد، گفت: وی دارای سابقه خوب و روشن و قابل قبولی است و از نیروهای وزارت کشور است که از کارشناسی در ادارات شروع به کار کرده و در حوزه عمران فعالیت داشته است.

 

استاندار همدان ادامه داد: آقای درویشی سوابقی چون عضو شورای شهر، شهردار نهاوند، معاونت شهرداری را در کارنامه خود دارد و از خانواده شهدا، نیروهای ارزشی است.

 

وقت آزمون و خطا نیست

وی افزود: باتوجه به منابع محدود در استان باید هدفمند حرکت کنیم و از آزمون و خطا خودداری کنیم.

 

شاهرخی افزود: با همراهی نمایندگان استان برنامه عملیاتی و راهبردی سه ساله 98، 99 و 1400 را تعیین کرده ایم و برای هر شهرستان نقشه راهی داریم.

 

اسدآباد 4 هزار بیکار و جویای کار دارد

وی ادامه داد: به فرض مثال در شهرستان اسدآباد جمعیت فعال 31 هزار نفر ، جمعیت شاغل 27 هزار نفر و حدود 4 هزار نفر افراد جویای کار در شهرستان داریم که براساس برنامه ریزی و منابع که ما دولتی ها در ختیار داریم، باید این افراد دارای شغل شوند.

 

استاندار همدان خطاب به فرماندار اسدآباد و با تدکید بر حمایت از تولید کنندگان و سرمایه گزاران، افزود: این شهرستان باید در سال 89 حداقل 342 میلیارد تومان، در سال 99 به میزان 388 میلیارد تومان، و در سال 1400 به میزان 450 میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام دهد و در ازای آن 4 هزار شغل ایجاد کند.

 

سرمایه گذاری در طول سه سال برنامه ریزی شده

وی با تأکید بر اینکه به همه مذیران استان و شهرستان اتمام حجت کرده ام، گفت:  بنا نداریم که کار رومزمره انجام دهیم و در پایان تیرماه باید یک سوم برنامه 98 اجرایی شده باشد، در غیر این صورت هر مدیر و یا فرمانداری جا بماند باید صندلی را به فرد دیگری واگذار کند.

 

شاهرخی با تذکری به مدیرانی که در رفت و آمد به همدان و یا شهر دیگری هستند، گفت: بنده مدیر پروازی را نمی پذیرم که صبح ساعت 8 از گردنه سرازیر شهر شود و تا ساعت یک ظهر شهر را به مقصد همدان ترک کند.

 

مدیران پروازی مرخص شوند

وی تأکید کرد: اگر خجالت می کشیم  و در عمل نمی توانیم کاری کنیم،  کنار برویم چرا که گناه می‌کنید و در پیشگاه خداوند باید جواب دهید.

 

استاندار همدان با بیان اینکه مدیر انقلابی و جسور که شبانه روز در کنار مردم باشد، میخواهیم افزود: با هیچ کس تعارف نداریم و با مدیر و مدیرکلی عهد اخوت نبسته ایم.

 

با مدیران عهد اخوت بسته ام

وی با تأکید بر حمایت از سرمایه گذاران، گفت: فرش قرمز جلوی پای سرمایه گذار پهن می کنیم و سرمایه گذاران بدانندکه اینجا بستر سرمایه گذاری برای کار اقتصادی فراهم است.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal