آخرین اخبار

10. فروردين 1397 - 12:16   |   کد مطلب: 33024
آیا رؤیای برگزاری کنسرت در دیار سیدجمال محقق می‌شود؟
سِوِن باند در اسدآباد!
برگزاری کنسرت‌های موسیقی می‌تواند زمینه ایجاد نشاط و شادابی را برای مردم فراهم کند که چند سالی است اسدآباد از این هنرنمایی‌ها بی‌بهره است و ایجاد بستر مناسب در اجرای آن همت مسئولان را می‌طلبد.

به گزارش خبرنگار آوای سیدجمال؛ زندگی بدون موسیقی اشتباهی بیش نیست. این جمله معروف از فیلسوف آلمانی فردریش نیچه نشانگر اهمیت موسیقی است.

 

موسیقی با تزریق حس تعادل به ذهن شنونده به آن ریتم داده و در این دنیای آشفته به آن طراوت و آرامش هدیه می‌دهد.

 

تأثیر این عمل در ذهن برخی افراد از حد مطلوب نیز بالاتر است و حتی لذت آن به کسانی که مخاطب این موضوع نیستند نیز تحمیل‌شده است. ریشه‌ی کلمه موسیقی از موز استخراج می‌شود که در زبان یونانی به معنای الهه هنر هست.

 

*موسیقی آرامش و طراوات می آورد

این مهم هم‌اکنون نه‌تنها جزئی از فرهنگ جوامع مختلف است بلکه می‌توان آن را جزئی اساسی از زندگی مردم تصور نمود. با گسترش استفاده از موبایل‌های هوشمند در کشورمان موسیقی نیز به خصوصی‌ترین لحظات مردم رسید و هم‌اکنون می‌توان آن را همراه همیشگی قشر گسترده‌ای از مردم در لحظات شادی،غم و ... تصور کرد.

سوژه این گزارش لزوم برگزاری کنسرت موسیقی در اسدآباد است که در ادامه به تفضیل آن را توضیح داده‌ایم.

 

تا اوایل دهه‌ی 90 برگزاری کنسرت‌های موسیقی برای تعداد محدودی از خوانندگان و در شهرهایی مشخص‌شده برگزار می‌شد اما پس از ظهور خوانندگان جدید رویه برگزاری کنسرت نیز تغییر کرد و به شهرهای کوچک هم رسید.

 

اوج برگزاری این کنسرت‌ها در سال 96 بود که همراه با ظهور خوانندگان جدید، چندین رکورد درزمینهٔ برگزاری کنسرت جابجا شد؛ خوانندگانی که با تکیه‌بر فضای مجازی توانستند به شهرت بسیاری برسند.

 

*تنها سالن اسدآباد زمینه برگزاری کنسرت را دارد

تنها سالن موجود در اسدآباد که زمینه برگزاری کنسرت‌های شهرستانی را داشته سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است که از آن به‌عنوان میزبانی همه محافل هنری، فرهنگی، اجتماعی و برگزاری همایش‌ها استفاده می‌شود.

 

فارغ از این ماجرا می‌توان گفت اسدآباد با دارا بودن 5 دانشگاه و تعداد زیادی جوان و نوجوان در سن رشدونمو نیازمند برگزاری محافل شاد همچون کنسرت‌های موسیقی و جنگ‌های مشابه است.

 

وظیفه رسانه آوای سیدجمال به‌عنوان تنها رسانه محلی شهرستان یادآوری این قبیل کمبودها و پیگیری و تبلیغ آن است و مابقی وظایف بر عهده‌ی مسئولین شهرستان است تا به وظایف خود عمل کنند.

 

دیار سیدجمال اکنون از بستر مناسبی برای برگزاری کنسرت پاپ و سنتی برخورداراست و می‌تواند باکمی ظرافت در زمره اولین شهرهای منطقه قرار گیرد که موفق به برگزاری کنسرت شده است.

 

*لزوم توجه مسئولان برای برگزاری کسنرت موسیقی پاپ و سنتی در اسدآباد

برای اطلاع از اقدامات و نظرات افراد مرتبط با این موضوع سه گفتگوی جداگانه با نماینده اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، رئیس اداره ارشاد و یکی از تهیه‌کنندگان کنسرت‌های موسیقی ترتیب داده‌ایم که در ادامه قابل‌مشاهده است.

 

*مخالف برگزاری کنسرت نیستیم

اکبر رنجبرزاده در این رابطه به خبرنگار ما؛ گفت: مخالف برگزاری کنسرت‌های موسیقی مجاز نیستیم و دراین‌باره هرگونه همکاری را که لازم باشد انجام می‌دهیم.

وی تصریح کرد: این دغدغه باید از طرف مدیر اداره ارشاد پیگیری شود تا بتوانیم کارهای اجرایی آن را انجام دهیم.

 

نماینده اسدآباد در مجلس اضافه کرد: منتظر تحرک همه‌ی مدیران ادارات شهرستان هستیم تا با تلاش و پیگیری از ظرفیت‌های مجلس استفاده کنند.

 

وی ضمن استقبال از پیشنهاد خبرنگار آوای سیدجمال گفت: پیشنهاد اجرای این‌گونه برنامه‌ها گزینه خوبی برای اوقات فراغت جوانان شهرستان است و متولیان این ایده می‌توانند روی کمک من حساب کنند.

 

*رویه برگزاری کنسرت باید به تایید وزارتخانه برسد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسدآباد نیز در این رابطه به خبرنگار ما گفت: برگزاری کنسرت رویه خاصی داشته و محتوای آن باید به تائید وزارتخانه برسد.

رضا قاسمی اضافه کرد: سال 96 چهار کنسرت در دیار سیدجمال برگزار شد که با استقبال خوب مخاطبین نیز همراه بود.

*امیدواریم امسال اسدآباد میزبان کنسرت موسیقی باشد

وی اضافه کرد: در سال جدید با نماینده مردم ملاقاتی را ترتیب خواهیم داد تا مسائل و مشکلات این مرکز را با وی در میان بگذاریم که این موضوع نیز در متن گفتگوهای ما خواهـد بـود.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسدآباد در پایان صحبت‌هایش ابراز امیدواری کرد: اسدآباد در سال جدید بتواند میزبان کنسرت خواننده‌های مطرح باشد.

 

حامد علیزاده یکی از تهیه‌کنندگان کنسرت‌های موسیقی و جنگ‌های شادی نیز در رابطه با نحوه‌ی دعوت از خوانندگان به خبرنگار آوای سیدجمال گفت: برای این مهم در وهله‌ی اول نیاز به وجود یک شرکت ثبت‌شده‌ی هنری وجود دارد تا با مدیر برنامه‌های گروه‌های موسیقی مکاتبات لازم را انجام دهد.

وی اضافه کرد: برگزاری کنسرت در شهرهای کوچکی مثل اسدآباد نیاز به مطالعه‌ای دقیق دارد تا میزان بازدهی آن سنجش شود.

 

*لزوم کمک دولت برای برگزاری کنسرت و خریداری بلیط

این تهیه‌کننده موسیقی ادامه داد: بناتر تجربیات قبلی خودم فکر می‌کنم اگر بلیط های اولین کنسرت در شهری مثل اسدآباد توسط یک‌نهاد دولتی یا خصوصی خریداری شود نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

 

لازم به ذکراست علیزاده اهل شهر شیراز بوده و تاکنون تهیه‌ی کنسرت‌های موسیقی فراوانی ازجمله سون باند، فریدون آسرایی و ... را به عهده داشته است.

انتهای پیام/ن

 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد