آخرین اخبار

10. مرداد 1398 - 8:17   |   کد مطلب: 33062
به دنبال کمبود آتش نشانی در اسداباد صورت گرفت:
اینجا اسدآباد است و یک آتش نشانی با جمعیت ۱۰۷ هزار نفری
شهرستان اسدآباد دارای یک ایستگاه آتش نشانی شهری است که علی رغم وجود ۱۰۷ هزار نفر جمعیت هنوز ایستگاه دوم این شهر راه اندازی نشده و انتظار از این ایستگاه زیاد است و پاسخگوی نیاز نیست.

به گزارش آوای سیدجمال، شهرستان اسدآباد با جمعیت ۱۰۷ هزار نفری، دو شهر اسدآباد و آجین، دو بخش پیرسلمان و مرکزی تنها یک ایستگاه آتش نشانی فعال دارد که البته این ایستگاه قاعدتا” باید مختص شهر باشد اما اینگونه نیست.

 

این ایستگاه آتش نشانی در حال حاضر با تعداد ۱۷ پرسنل و اتش نشان نه تنها حوادث سطح شهر اسدآباد بلکه بسیاری از حوادث کل شهرستان را پوشش می‌دهد که البته پاسخگوی نیاز شهر هم نیست.

 

این ایستگاه آتش نشانی مسافت طولانی با بسیاری از روستاها دارد و این روزها که بیشترین حوادث آتش سوزی در مزارع را داریم، گاها مردم با مشکلات زیادی روبرو هستند.

 

حوادث روستاها به عهده ما نیست

رئیس ایستگاه آتش نشانی شهر اسدآباد در گفت‌وگو با خبرنگار عصرهمدان، با اشاره به فعالیت گسترده ایستگاه آتش نشانی، اظهار کرد: این ایستگاه دارای ۲۷ مورد شرح وظایف است که متأسفانه پاسخگوی جمعیت شهری آن نیست چه برسد به جمعیت روستایی؛

 

مرتضی سلیمانی ادامه داد: ایستگاه آتش نشانی شهر اسدآباد تنها برای پوشش حوادث و سوانح در شهر است و قانونا” پوشش این حوادث در روستاها با ما نیست اما به دلیل اینکه این شهر فاقد ایستگاه اتش نشانی است، خود را موظف به انجام بسیاری از عملیاتها در سطح روستاها کرده ایم.

 

انجام ۲۲۰ مورد عملیات آتش نشانی از ابتدای امسال 

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۲۲۰ مورد عملیات داشتیم که اطفا حریق در مزارع هم شامل آن میشود، گفت: در حال حاضر ایستگاه آتش نشانی شهر اسدآباد چهار دستگاه خودروی سنگین و نیمه سنگین درد که یکی از دستگاهها برای تعمیر به استان فرستاده شده است.

رئیس ایستگاه آتش نشانی شهر اسدآباد افزود: این ایستگاه تنها ۱۷ نفر نیرو اداره می‌شود که روزانه ۵ نفر به صورت عملیاتی و اپراتور فعالیت دارند و این تعداد نیرو پاسخگو نیست.

وی با بیان اینکه هنوز ایستگاه دوم آتش نشانی شهر اسدآباد راه اندازی نشده است، افزود: از خدمات شهرداری درخواست کرده ایم که هرچه زودتر این ایستگاه راه اندازی شود.

 

لزوم راه اندازی دومین ایستگاه اتش نشانی

سلیمانی به حوادث اتش سوزی مزارع در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: نیروهای ما در مزارع روستای خسروآباد(پل شکسته) در حال خدمات دهی وعملیات اطفا حریق بودند که همزمان تماسی داشتیم و گربه ای در داخل کانال کولر گیر کرده است حال تصور کنید چطور باید خدمات در شهر و روستا داشته باشیم؟.

 

وی با اشاره به اینکه روزانه ۸۰ مورد مزاحمت تلفن به آتش نشانی داریم، تصریح کرد: البته روستاییان هم حق دارند و انتظار از خدمات دهی آتش نشانی دارند اما مسئولان باید چاره ای برای حداقل راه اندازی ایستگاه دوم داشته باشند.

 

مکاتبات با سازمان شهرداری برای احداث ایستگاه جدید نتیجه بخش نبوده

رئیس شورای اسلامی شهر اسدآباد هم در گفت‌وگو با خبرنگار عصرهمدان، با بیان اینکه ایستگاه اتش نشانی شهر اسدآباد تنها ایستگاه این شهر نیست بلکه تمام حوادث و سوانح را در کل شهرستان یعنی دو شهر و روستا پوشش می دهد، اظهار کرد: پوشش کامل شهرستان از سوی این ایستگاه از روی ناچاری و دلسوزی است که خدمات ارائه میدهد .

حسن کرمی پایدار با اشاره به عدم تکمیل ساختمان ایستگاه دوم آتش نشانی شهر اسدآباد ، گفت: این ایستگاه دوم نیز سالهاست که ساخته نشده اما نیمه تمام مانده و البته در ادامه تکمیل آن با کمبود تجهیزات هم مواجه خواهیم بود.

 

وی نیروی متخصص آتش نشانی و تجهیزات و ماشین آلات نیاز است که سازمان دهیاریها و شهرداری کمک کنند تا این ایستگاه دوم نیز تکمیل و دارای تجهیزات و نیرو شود.

 

رئیس شورای اسلامی شهر اسدآباد گفت: باتوجه به اینکه یکی از مطالبات مهم مردم و البته آتش نشانی است، مکاتبات و پیگیری ها با سازمان شهرداریهای کشور داشته ایم اما تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است.

 

وی تأکید کرد: تکمیل و راه اندازی ایستگاه دوم آتش نشانی جز اولویت ها و برنامه اصلی شورای شهر است و البته اعتباراتی نیز هر سال به این امر اختصاص داده شده است.

 

باوجود جمعیت ۱۰۷ هزار نفری شهرستان اسدآباد و بیش از ۹۹ روستا و بسیاری از حوادث امداد و نجات، جاده ای، آتش سوزی منازل و مزارع و عدم تکمیل و راه اندازی ایستگاه دوم، انتظار می رود که فرماندار، نماینده مردم و شهردار نسبت به مطالبه مردم در خصوص وجود ایستگاه آتش نشانی مجهزتر با جدیت بیشتری پیگیر موضوع شوند که هم ایستگاه دوم آتش نشانی برقرار شود، هم در جهت تجهیزات و امکانات و جذب نیروهای آتش نشانی اقدامی مؤثر انجام شود.

عصرهمدان

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal