آخرین اخبار

3. مرداد 1396 - 10:09   |   کد مطلب: 29663
مقام معظم رهبری فرمودند: نقش حضرت معصومه(س) در قم شدن قم و عظمت‌ یافتن این شهر عریق مذهبى تاریخی، یک نقش ما لا کلام فیه است.

به گزارش آوای سیدجمال؛ امروز سه شنبه مصادف با دهه اول ماه ذی‌العقده است که با آغاز ولادت حضرت معصومه(ع) دهه کرامت آغاز میشود و با ولادت حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) این دهه به پایان میرسد.

 

این دهه که به این منظور دهه کرامت مینامند ه یادآور مهر و محبت یک خواهر به برادر است؛ مهری که حضرت معصومه(س) را به عنوان خواهری مهربان به هجرت وادار کرد و غربت و بیماری و مرگ را در فصل جوانی برای او آسان؛

 

رهبر انقلاب در دیداری که با طلاب و فضلا و اساتید حوزه علمیه قم‌ در مورخه 29/8/79 داشتند، هجرت حضرت رضا و حضرت معصومه را به عنوان خواهر و برادری بزرگوار به قم، حرکتی عظیم و مبارک دانستند و فرمودند: بدون تردید در تاریخ ملت ایران و تاریخ تشیع، یک حرکت سازنده و تأثیرگذار بوده است.

 

ایشان در خصوص حضرت معصومه(س) و نقش ایشان در قم فرمودند: بدون تردید نقش حضرت معصومه (س) در قم شدن قم و عظمت‌ یافتن این شهر عریقِ مذهبىِ تاریخی، یک نقش ما لا کلام فیه است.

 

ایشان ادامه دادند که این بانوی بزرگوار، این دختر جوانِ تربیت‌شده‌ی دامان اهل‌بیت پیغمبر، با حرکت خود در جمع یاران و اصحاب و دوستان ائمه (ع) و عبور از شهرهای مختلف و پاشیدن بذر معرفت و ولایت در طول مسیر در میان مردم و بعد رسیدن به این منطقه و فرود آمدن در قم، موجب شده است که این شهر به عنوان پایگاه اصلی معارف اهل‌بیت (ع) در آن دوره‌ی ظلمانی و تاریکِ حکومت جباران بدرخشد و پایگاهی بشود که انوار علم و انوار معارف اهل‌بیت را به سراسر دنیای اسلام از شرق و غرب منتقل کند.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد