آخرین اخبار

22. شهريور 1394 - 16:29   |   کد مطلب: 28771
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس از ارسال لیست مسئولین متخلف در زمین‌خواری به قوه قضاییه خبر داد.

به گزارش آوای سیدجمال، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛،محمدعلی پور مختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به چرایی عدم برخورد برخی از دستگاه‌های اجرایی با مسئولین متخلف در زمین خواری گفت: نوعا زمین خواران تعداد انگشت شماری بوده و شناخته شده هستند.

وی افزود: این افراد در پوشش مسئولین محلی فعالیت کرده و با نفوذ و مراجعه به دستگاه‌های اداری در واقع مجوزات لازمه را تهیه می‌کنند و پس از تفکیک مکان مورد نظر، برای تهیه و نصب گاز، برق و آب محل ساخت و ساز غیرمجاز اقدام می‌کنند.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه مسئولین متخلف در زمین خواری تقریبا شناخته شده هستند و نیاز نیست ما مجددا آنها را معرفی کنیم، متذکرشد: مسئله اصلی این است که تابحال برخوردی با این افراد ملاحظه نشده است.

پور مختار در ادامه با بیان اینکه موضوع عدم برخورد با متخلفان در زمین خواری به جد در کمیسیون اصل نود پیگیری می‌شود بیان داشت: عدم برخورد با مسئولین متخلف در زمین خواری یکی از موضوعاتی است که همواره ما در جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی برآن انتقاد داشته‌ایم.

نماینده مردم بهار افزود: ما در موضوع زمین خواری همواره دست به اقداماتی چون تخریب ساخت و ساز مکان‌های غیرمجاز می‌زنیم و اما این سوال همواره مطرح است که با این اقدام چقدر می‌توانیم در جلوگیری از زمین خواری و سوء استفاده گری‌ها موفق باشیم؟ 

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه نوعا مسئولین متخلف در زمین خواری از مجازات برکنار می‌شوند تصریح کرد: در شرایط فعلی برخی از این مسئولین استفاده‌های مالی خود را از تخلفات زمین خواری می‌برند و گوشه‌ای می‌نشینند و به همه می‌خندند.

پور مختار تأکید کرد: موضوع برخورد با مسئولین متخلف در زمین خواری یکی از موضوعاتی است که باید به جد پیگیری شود.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه برخورد با مسئولین متخلف در زمین خواری در دستور کار کمیسیون اصل نود قرار دارد در پایان خاطر نشان کرد: آماری از مسئولین متخلف در زمین خواری روی میز کمیسیون اصل نود قرار دارد که انشاءالله به زودی به قوه قضاییه ارسال خواهد شد. 

لازم به ذکر است یک عضو دیگر کمیسیون اصل نود چند روز گذشته در گفتگویی به خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران گفته بود که 10 مسئول متخلف در موضوع زمین‌خواری به یکی از دستگاه‌های اجرایی معرفی شده‌اند ولی متأسفانه تاکنون برخورد جدی با این افراد صورت نگرفته است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal