آخرین اخبار

23. شهريور 1394 - 9:58   |   کد مطلب: 28786
رئیس مرکز توان‌بخشی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: کوله‌پشتی بهترین نوع کیف برای دانش‌آموزان و در کل همه افراد است.

به گزارش آوای سیدجمال،  به نقل از ایسنا، دکتر" محمد نیکو" در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه بهترین نوع کیف، کوله‌پشتی است، اظهار کرد: کیف‌های دسته‌دار و کیف‌هایی که حالت یک طرفه دارند، فشار زیادی به یک طرف از بدن منتقل می‌کند که نتیجه آن نیز ایجاد انحراف در ستون فقرات است.

وی تصریح کرد: در انتخاب کوله‌پشتی نیز باید دقت کرد بندهای کوله پهن باشد و علاوه بر آن نیز دارای یک کمربند که بر روی سینه فرد قرار می‌گیرد، باشد.

وی افزود: جنس کیف نیز از دیگر معیارهای دیگری است که در خرید کیف باید به آن توجه شود به طوریکه جنس آن پلاستیکی نباشد تا در هنگام تعریق بدن عرق را جذب خود کند و روی پوست فرد باقی نگذارد چراکه بسیاری از حساسیت‌های پوستی ناشی از پلاستیکی بودن جنس کیف است.

دکتر نیکو با اشاره به اینکه مهمترین مزیت انتخاب کوله‌پشتی تقسیم بار میان دو طرف بدن است، اضافه کرد: در صورت استفاده از کیف‌های یک طرفه تمام بار بر روی یک قسمت از بدن افتاده و باعث ایجاد انحراف در ستون فقرات، اسکلت و ناراحتی‌های عضلات می‌شود.

وی در پایان توصیه کرد: کوله‌پشتی بهترین وسیله برای حمل اجسام است و این مزیت به علت تقسیم مناسب بار بر روی اجزای بدن است بنابراین افراد می‌توانند از دوران دبستان تا دبیرستان از کوله‌پشتی استفاده کنند اما به شرط اینکه کوله خود را بیش از اندازه سنگین نکنند.

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal