آخرین اخبار

13. آبان 1394 - 21:17   |   کد مطلب: 29249
در بیانیه کمیسیون روابط بین الملل بسیج مستضعفین مطرح شد؛
محکومیت جنایت آل سعود و استمرارکارشکنی های‏ آنها در کشف مفقودین
کمیسیون روابط بین الملل سازمان بسیج مستضعفین در محکومیت جنایت آل سعود و استمرارکارشکنی های‏آنها در کشف مفقودین فاجعه ی منا بیانیه ای صادر نموده است.

به گزارش آوای سیدجمال، به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ متن بیانیه بدین شرح است:

(وَ لَقَدْ کَرَّمْنا بَنی‏ آدَمَ وَ حَمَلْناهُمْ فِی الْبَرِّ وَ الْبَحْرِ وَ رَزَقْناهُمْ مِنَ الطَّیِّباتِ وَ فَضَّلْناهُمْ عَلی‏ کَثیرٍ مِمَّنْ خَلَقْنا تَفْضیلاً((سوره اسراء آیه 70)
کعبه  قبله گاه مسلمین جهان وحرم امن الهی است که امنیت وتکریم زائرین آن فراتر از تعهدات و قوانین بین المللی است. اما به جای تکریم انسانهایی که برای ادای فریضه عظیم حج به مکه رفته بودند، آنها را به قربانگاه بردند، قربانگاهی که ابعاد وسیع توطئه صهیونیستی آن در آینده ی نه چندان دور بر ملا خواهد شد، دولت آل سعود عربستان که پیش از این نیز کارنامه معلومی در جهت حمایت از استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل داشت این بار در نهایت وقاحت شنیع ترین عملکرد ضد بشری را به معرض نمایش گذاشت و این کارنامه را تکمیل کرد و هم پیمانان آن نیز که همیشه به بهانه حقوق بشر و با هدف غارت با ارتشی مجهز به سرزمین های مسلمین سراریز می شدند ، این بار چنین عملکرد ضد بشری را ندید، صد البته اینان همان کران و کوران سوره بقره اند.
تاکید می نماییم که با پشت سرگذاشتن اربعین جانباختگان فاجعه ی منا ، این جنایت بشری فراموش ناشدنیست و بسیج جهانی مستضعفین با تبعیت از ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای عزیز(مدظله العالی) همراه با خانواده های داغدار این فاجعه و همه آزادگان جهان، ضمن محکوم نمودن این فاجعه بزرگ و عدم پاسخگویی و استمرار کارشکنی های آل سعود درشناسایی مفقودین منا اعلام می دارد:
قتل عام هزاران نفر از زائرین بیت الله الحرام که در جنایتی هدفمند به دست دولت وهابی آل سعود سندی واضح و مبرهن در تبیین ناتوانی ها و عدم شایستگی های این حکومت سرسپرده در برگزاری مناسک حج است، اینک زمان آن رسیده جهان اسلام، کنفرانس کشورهای اسلامی، علمای بلاد اسلامی، سازمانهای بین المللی و مجامع مردمی در اتخاذ تصمیم نهایی برای این فریضه مهم  اقدام نمایند، لذا تشکیل یک سازمان بین المللی توسط کشورهای اسلامی جهت نظارت و پیگیری کنگره عظیم حج ضروری است.

در بین مفقودین، چهره هایی وجود داشته که براساس شواهد مستند، نشان از این امر می باشد که این افراد از سوی دشمنان جهان اسلام و صهیونیست ها رصد شده بودند و شکل حوادث منا این گمان را بر می انگیزد که آنها برای عملیاتی کردن نقشه شوم خود، در این شکل از حادثه بهترین نتیجه را می توانستند بدست آورند، از جمله این افراد دکترغضنفر رکن آبادی دیپلمات بسیجی و تعدادی از همسنگران ایشان بودند که پیشینه استکبارستیزی را درکارنامه خود داشته اند. طولانی شدن عملیات شناسایی مفقودین، عدم شفاف سازی و ادامه کارشکنی ها، این گمان را تقویت کرده و نشان از تلاش برای مخفی نگاه داشتن این جنایات است که قطعاً دولت عربستان  مسئول این اقدام است.
تسریع در تشکیل کمیته حقیقت یاب به دور از اعمال نفوذ آل سعود با حضور نمایندگان کشورهای اسلامی بویژه کشورهای حادثه دیده و انتشار نتایج آن حق قانونی و مشروع قربانیان کشورهای فوق است که مورد انتظار جهان اسلام است و نیاز به همراهی همه جانبه ایشان دارد.
پیگیری ابعاد حقوقی وقضایی فاجعه منا، صدمات وارد بر زائرین کشورهای مسلمان، احیای آبروی لطمه دیده اسلام و مسلمانان جهان  از طریق مراجع حقوقی بین المللی و با نظر به مفاد عهدنامه های بین المللی و دو جانبه مبنی بر لزوم تامین امنیت حجاج توسط دولت عربستان به منظور پاسخگویی و پذیرش مسئولیت از جانب عاملان جنایت منا از حقوق اولیه و غیر قابل انکار است.
پیگیری مجاهدانه و دلسوزانه را از سوی دولت محترم جمهوری اسلامی ایران انتظار داریم، تا هرچه سریعتر وضعیت مفقودین حادثه مشخص گردد.
روشنگری نسبت به ابعاد فاجعه منا به کمک جهان اسلام با این هدف که خائنین به حرمین شریفین را رسوا نماید.
تشکیل پرونده ای مستند از سابقه دولت عربستان در آسیب رساندن به حجاج در سال های گذشته و همچنین تجاوزات این کشور به دیگر سرزمین های اسلامی از جمله یمن و آلوده بودن دست های وهابی ایشان به خون سایر مسلمین مدون گردد و در اختیار سایر مسلمانان قرار گیرد بصیرت آنان بیفزاید و هم مسلمین آزادیخواه را علیه هرگونه ظلم و ستم و اجحاف بسیج نماید.
تلاش مجدانه تمامی مسلمین چه در حوزه های دولتی ها و چه عموم مردم مسلمان جهان در جهت موظف نمودن دولت سعودی برای پذیرفتن مسئولیت سنگین حادثه تلخ منا از دیگر موارد لازم برای جلوگیری از اتلاف خون جان باختگان است.
توجه به دیپلماسی عمومی برای آگاهی جهان به خصوص مسلمانان در نشان دادن اینکه دولت عربستان با مدیریت غلط خود و اقدامات ناشایستش عامل فاجعه منا گردید و شایستگی مدیریت مناسک عظیم حج را ندارد.
تنظیم تحرکات سیاسی و اجتماعی دولتی و مردمی به تاسی از امام خامنه ای مدظله به گونه ای که بر وحدت شیعه و سنی بیفزاید.
از موسسه های پژوهشی اسلامی دعوت بعمل می آید تا با بررسی ابعاد فقهی و دینی ، احکام صادره از سوی علمای شیعه و سنی را گردآوری کرده و زمینه را برای نتیجه ای فقهی و حقوقی در محکومیت فاجعه منا فراهم نمایند.

کمیسیون روابط بین الملل سازمان بسیج مستضعفین

انتهای پیام/ب

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal