آخرین اخبار

29. دى 1394 - 23:14   |   کد مطلب: 29893
از سوی بسیج داشجویی دانشگاه‌های آزاد و پیام نور:
بیانیه‌ای خطاب استاندار همدان در خصوص موج دخالت‌های انتخاباتی
بیانیه ای از سوی بسیج دانشجویی دانشگاههای آزاد و پیام نور خطاب به استاندار همدان صادر گردید .

به گزارش آوای سیدجمال؛ در پی موج دخالت‌های انتخاباتی استاندار همدان در امر تایید و رد صلاحیت کاندیداهای مجلس، بسیج دانشگاه‌های پیام نور و آزاد اسلامی اسدآباد بیانیه ای را صادر کردند:

 

همه چیز ما باید روی موازین اسلامی باشد. افرادی که تعیین می‏‌شوند، باید کسانی باشند که به درد اسلام و جمهوری اسلامی بخورند، و عقیده‏‌شان هم این باشد که اسلام خوب است. نه فقط اظهار کنند ولی عقیده نداشته باشند، کما اینکه در اول انقلاب خیلی‌‏ها اظهار اسلام می‏‌کردند. امام خميني (ره)

 

جناب آقاي نيكبخت

استاندار محترم استان همدان

سلام عليكم

            انقلاب اسلامی با هدف تحقق اسلام ناب محمدي و با معماري خميني بت شكن، در كشور ايران شكل گرفت ولي در طول عمر قریب به 40 ساله‌ی خود، همواره مورد طمع مستکبران و ظالمان جهان بوده است، از اقداماتي نظير کودتا، جنگ، فتنه، تحریم و اکنون نیز با پی‌ریزی طرح اضمحلال از درون، سعی بر به‌زانو درآوردن ملت مقاوم ایران را داشته اند.

 

ولي نظام اسلامی با نصرت خدای متعال و با جانفشاني ها و رشادت¬هاي فرزندان خميني كبير، تمام نقشه‌هایشان را نقش بر آب ساخته و از تمامی گردنه‌ها سرافراز بیرون آمده است .

 

نفوذ کلیدواژه ایست که امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) در ماه‌های اخیر با ترسیم هوشمندانه‌ی نقشه‌ی راه دشمن، وضعیت حساس کنونی را بر همگان آشکار ساختند، که یکی از مهم‌ترین عرصه‌های آن، نفوذ در مراکز تصمیم‌گیری و تصمیم سازی است.

 

در شرایط حساس کنونی و در آستانه‌ی دو انتخابات سرنوشت‌ساز مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، قطعاً یکی از اولویت‌هایشان نفوذی گسترده در این دو مرکز استراتژیک کشور است. همانطور كه نگهبانان اولین پاسداران دفاعي هستند و ازآنجایی ‌که شورای نگهبان، حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام است، قطعاً در خط مقدم جبهه قرار خواهد گرفت.

 

طرحی که در حدود یک سال گذشته با حملات همه‌ جانبه به این شورا جهت عقب‌نشینی از رسالت‌های خود در دستور کار قرار گرفته است، بر همگان روشن است.

 

اما جناب آقاي نيكبخت، اظهارات جنابعالي در زمينه بررسي صلاحيت¬هاي شوراي نگهبان، ما را بر آن داشت كه از سر دلسوزي چند توصيه را براي جنابعالي مرقوم نماييم.

 

1- امور نظارتي وظیفه شورای نگهبان است و وظیفه اجرایی انتخابات بر عهده دولت ميباشد لذا مسئولين دولتي حق دخالت در امور نظارتي شوراي نگهبان را ندارند.

 

2- بنا به فرموده ي امام خميني (ره) خطاب به شوراي نگهبان: «اگر تمام مردم دنیا یک طرف بودند و شما دیدید که همه آنها حرفی می‌زنند که بر خلاف حکم قرآن است، بایستید و حرف خدا را بزنید، ولو اینکه تمام بر شما بشورند»، انتظار از جنابعالي مي رود كه به جاي تلقين اينكه در روند صلاحيتها توسط شوراي نگهبان اشتباهي صورت گرفته است، به فرمانداران استان تذكر مي داديد كه از «تاييد فله¬اي» هيئت-هاي اجرايي جلوگيري كنند تا شوراي نگهبان را با حجم وسيعي از كانديداهاي ... روبرو نمي شدند.

 

3- در سال «دولت وملت، همدلي و همزباني» از مسئولين اجرايي كشور انتظار مي رود كه با مردم (كه صدايشان از شوراي نگهبان بيرون مي آيد) همدل و همزبان باشند، نه اينكه ناخواسته بلندگوي بيگانگان باشند. والسلام عليكم .

 

بسیج دانشجویی دانشگاه‌های پیام نور و آزاد اسلامی اسدآباد

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
https://telegram.me/Avaseyedjamal