آخرین اخبار

26. بهمن 1394 - 14:57   |   کد مطلب: 30232
مدیر جهاد کشاورزی اسدآباد خبر داد
کاهش 25 درصدی خرید و توزیع کود شیمیایی در اسدآباد
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسدآباد از کاهش 25 درصدی خرید و توزیع کود شیمیایی در شهرستان اسدآباد خبر داد.

به گزارش آوای سیدجمال به نقل از فاارس؛ ناصر فتاحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص میزان استفاده از کودهای کشاورزی اظهار کرد: انواع کودهای شیمیایی موجود در بازار و توزیع شده در شهرستان اسدآباد از نوع ازته، فسفاته و پتاسه در بین کشاورزان توزیع می‌شود.

وی افزود: یکی از انواع کودهایی که امسال از سوی جهاد کشاورزی خریداری شده ازته از نوع اوره است که 2 هزار و 150 تن امسال خریداری شده که از این میزان 2 هزار و 55 تن توزیع شده و 95 تن آن باقی مانده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسدآباد ادامه داد: یکی از انواع کود فسفاته سوپرفسفاته است که 775 تن از آن خریداری شده و 734 تن از آن توزیع شده است.

وی با بیان اینکه 41 تن از آن باقی مانده است، گفت: تا پایان سال متقاضیان در سطح شهرستان برای خرید این کود معرفی می‌شوند.

فتاحی گفت: امسال 127 تن کود سوپرفسفاته ساده برای اراضی کشاورزی اسدآباد خریداری شده که همه آن در بین کشاورزان توزیع شده است.

وی در خصوص خریداری کود شیمیایی فسفات آمونیوم نیز خاطرنشان کرد: امسال 475 تن از این کود خریداری شده که 451 تن از آن توزیع شده و 24 تن از آن باقی مانده است.

فتاحی با بیان اینکه کود پتاسه به دو نوع تقسیم می‏‎شود، افزود: یکی از انواع این کود سولفات پتاسیم است که 250 تن از آن برای شهرستان، طی امسال خریداری شده و نوع دیگر آن کود کلروپتاسیم است که 125 تن از آن خریداری شده که 89 تن توزیع و 36 تن آن باقی مانده است.

وی در خصوص کود ماکرو از نوع آلی نیز تصریح کرد: از این کود 25 تن خریداری شده که یک تن از آن توزیع شده و 24 تن باقی مانده است.

فتاحی ادامه داد: کود ازته و فسفاته یارانه‌دار هم امسال از سوی دولت توزیع شده که برای هر کیسه کود ازته 20 هزار تومان و هر کیسه فسفاته 30 هزار تومان یارانه پرداخت شده است.

وی تاکید کرد: امسال جهاد کشاورزی استان توزیع کود شیمیایی را به دلیل بحث ترویج کودهای آلی کاهش داده است.

این مقام مسئول گفت: در سال جاری نزدیک 25 درصد خرید و توزیع کود شیمیایی در شهرستان اسدآباد کاهش یافته است.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal