آخرین اخبار

28. بهمن 1394 - 21:53   |   کد مطلب: 30266
استاندار همدان با بیان اینکه بانک‌ها نسبت به استان‌های دیگر خوب همکاری می‌کنند، گفت: هر ماه بین 800 تا هزار نفر اشتغال جدید در استان همدان ایجاد می‌شود.

به گزارش آوای سیدجمال به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، محمدناصر نیکبخت عصر امروز در نشست صمیمی با فعالان اقتصادی استان همدان با بیان اینکه در حوزه شناخت مشکلات تولید از فعالان بخش خصوصی عقب‌تر نیستم، اظهار کرد: مالیات باید گرفته شود اما بدون اینکه نارضایتی ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه سقف مالیات استان 60 میلیارد تومان تقلیل داشته شد، افزود: در سال 95 نه تنها مالیات افزایش داده نمی‌شود بلکه کاهش هم داریم.

استاندار همدان با بیان اینکه در 48 ساعته گذشته، مشکل هشت واحد تولیدی مانند پنج واحد پتروشیمی، فولاد ویان، کیان کرد، دژپل، پترو صنعت برطرف شود، تصریح کرد: برای تک تک واحدهای صنعتی و حل مشکلات آنان پیگیری لازم انجام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه از خواسته‌های بخش خصوصی بی‌اطلاع نیستیم، ادامه داد:  اداره کل امور مالیاتی همراه با تولیدکنندگان است.

نیکبخت با بیان اینکه گمرک کاملا در خدمت فعالان اقتصادی است، تصریح کرد: باید میزان صادرات همدان از سایر استان‌ها را به گمرک همدان انتقال دهیم زیرا ظرفیت لازم را برای صادرات دارد.

وی با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی خوب و توانمندی در استان فعال است، ادامه داد: در دوره هفتم اتاق بازرگانی حدود 30 هیئت خارجی در استان داشتیم، امروز هم در اتاق بازرگانی دوره هشتم، فعالان اقتصادی توانایی عضو هستند و در کنار آن در خانه صنعت هم توانمندی وجود دارد.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه در هشت سال گذشته تحریم‌ها شدت گرفت، تصریح کرد: قطعنامه‌های بسیاری علیه کشور تصویب شد اما با مقاومت ملت، تدابیر مقام معظم رهبری و اقدامات دولت قطعنامه‌ها باطل شد.

وی با اشاره به اینکه در این فاصله فعالان اقتصادی متضرر شدند، ادامه داد: با گذشت یک ماه از مذاکرات نخستین ارتباطات بانکی انجام شد.

نیکبخت با بیان اینکه 18 واحد در آبان 92، با بیش از 50 درصد ظرفیت کار می‌کردند، خاطر نشان کرد: در آن زمان از یک‌هزار و 500 واحد تولیدی، 600 واحد تعطیل بودند و 25 هزار نفر بیکار به دلیل این تعطیلی‌ها به وجود آمدند.

وی با تأکید بر اینکه از نیمه دوم سال 92 تا اوایل سال 93، 21 هزار شغل ایجاد شد و 5 هزار شغل منفی باقی مانده بود، گفت: اگر تحریم‌ها ادامه پیدا می‌کرد، واحدهای تولیدی فعال نیز به مرور تعطیل می‌شدند.

استاندار همدان با بیان اینکه با گذر از این مرحله به دنبال رونق اقتصادی هستیم، اظهار کرد: اگر به رشد اقتصادی هشت درصدی نرسیم، به اهداف خود در سال 1400 دست نخواهیم یافت.

وی با اشاره به اینکه سالانه 900 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ریالی و 50 میلیارد دلار ارزی باید انجام شود، افزود: این سرمایه‌گذاری را دولت نمی‌تواند انجام دهد، پس باید بخش خصوصی این کار را انجام دهد.

نیکبخت با تأکید بر اینکه بخش دولتی در حال خروج از فعالیت‌های اقتصادی است، تصریح کرد: 84 درصد از اشتغال کشور را بخش خصوصی اداره می‌کند و 16 درصد آن بر عهده بخش دولتی و عمومی است.

وی با بیان اینکه این آمار نیز راضی‌کننده نیست، ادامه داد: صددرصد اشتغال باید توسط بخش خصوصی و تعاونی ایجاد و مدیریت شود.

استاندار همدان با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی به تقویت داخلی و استفاده از تکنولوژی خارجی و سرمایه‌گذاری خارجی تأکید دارد، خاطر نشان کرد: خوشبختانه در حال حاضر در همدان سرمایه‌گذار را به چشم یک ناجی نگاه می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه روحیه مسئولان اداری نسبت به سرمایه‌گذاری مطلوب شده است، گفت: هر جایی احساس به حضور استاندار باشد، خواهیم بود.

نیکبخت با بیان اینکه بانک‌ها نسبت به استان‌های دیگر خوب همکاری می‌کنند، اظهار کرد: هر ماه بین 800 تا هزار نفر اشتغال جدید در استان همدان ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بدون بخش خصوصی اشتغالی نیز وجود نخواهد داشت، افزود: در 10 سال آینده هر سال 890 هزار فارغ‌التحصیل دانشگاهی داریم که شغل می‌خواهند.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه افرادی که برجام را زیر سئوال می‌برند به خواست مردم توجه نمی‌کنند، تصریح کرد: دولت آنچه در حوزه تورم و رونق اقتصادی بوده، وظیفه خود را انجام داده ‌و به تازگی نیز سود سپرده‌ها کاهش یافته و این روند ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه انتخابات پیش رو بسیار مهم است، خاطر نشان کرد: مجلس نقش بسیار بالایی در حوزه اقتصادی و اشتغال دارد بنابراین سرمایه‌گذاران افراد شایسته را انتخاب کنند.

نیکبخت با بیان اینکه آرزو داریم افرادی به مجلس بروند که با دولت به نفع مردم همکاری کنند، گفت: هر فردی که از صندوق رأی بیرون بیاید برای ما قابل احترام بوده و تنها حضور پرشور مردم برای ما مهم است.

وی با تأکید بر اینکه حمایت مردم در به نتیجه رسیدن برجام بسیار حائز اهمیت است، اظهار کرد: حضور مردم باعث شده که غرب به پای میز مذاکره بیاید.

استاندار همدان با بیان اینکه هر هفته ستاد تسهیل امور سرمایه‌گذاری برگزار می‌شود، افزود: ستاد اقتصاد مقاومتی پس از انتخابات فعال شده و از آنجا پیگیری امور انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مطالبات پیمانکاران به زودی پرداخت خواهد شد، تصریح کرد: مدیران وعده‌هایی که دادند را بررسی کنند، چرا که در نشست اردیبهشت ماه با این موارد با فعالان اقتصادی بررسی می‌شود.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
https://telegram.me/Avaseyedjamal