آخرین اخبار

18. مهر 1396 - 10:04   |   کد مطلب: 30682
یکی از مجروحان حادثه تروریستی در اسدآباد از برخی ناملایمات و مشکلاتی که بعداز حادثه ترور گریبان‌گیرش شد، می‌گوید؛ با رفتنم به مجلس نه تنها مشکلم حل نشد بلکه در این حادثه هم با اصابت گلوله به پایم دیگر توان کار هم ندارم و مسئولان هم دردی از من دوا نمی‌کنند.

به گزارش خبرنگار آوای سیدجمال؛  17 خرداد امسال بود که حادثه تروریستی در مجلس شورای اسلامی سرو صدایی به پا کرد و تعدادی از هموطنان ایرانی در این حادثه یا به شهادت رسیده و یا مجروح شدند.

 

گویی شهر اسدآباد دیار سیدجمال الدین اسدآبادی بزرگمرد تاریخ هم در این حادثه هولناک سهمی دارد و  این بار سهمش دو مجروح و یک شهید است.

 

آقای علی‌جود زارع همشهری اسدآبادی که محل کارش در مجلس بود و به شهادت رسید و دو همشهری دیگری هم برای ملاقات با نمایندگان مجلس راهی تهران شده بودند، مجروح این حادثه هولناک شدند.

 

امیرهادی وثوق یکی از شهروندان اسدآبادی و ساکن روستای حسام آباد است که در حادثه تروریستی مجروح شد و امروز به عنوان بازمانده این حادثه از او یاد می‌شود.

 

او در گفت‌وگویی با خبرنگار ما از روز حادثه و دلیل حضورش در مجلس می‌گوید: شغلم نقاشی ساختمان بود و درامدم کفاف زندگیم را نمی‌داد و با رفتن به مجلس می‌خواستم ملاقاتی با آقایان نماینده اسدآباد داشته باشم تا که شاید بتوانم مشکلی از مشکلاتم را حل کنم که این حادثه رخ داد.

 

این مجروح حادثه ترور با شرحی از حادثه هولناک آن روز، ادامه داد: حوالی ساعت به 10 مجلس رسیدم و موبایلم را به محلی که تعیین شده بود، تحویل دادم و به سالن مراجعین رفتم؛ جلو پیشخوان از کارمندی شماره دفتر نماینده را درخواست کردم که یک آن صدایی مثل ترقه را شنیدم، برگشتم آن محلی که صدا می آمد که یک نفر اسلحه به دست به سمت مردم شلیک میکرد؛ مردم بیشتر به سمت حیاط مجلس هجوم آوردند من هم تصمیم گرفتم به سمت حیاط برم که در حین فرار از پشت به پام شلیک کرد و دیدم پام تیر خورده، دردی نداشت من از خونی که از پام می آمد متوجه شدم، باهمین پای تیرخورده خودم را به ساختمان نمایندگان رساندم و اونجا دو تا مسیر داشت که یکی از طریق پله ها و اسانسور میرفت به سمت دفتر نمایندگان و مسیر دیگر به سمت لابی پارلمان میرفت و من باز شانس آوردم خودم را رساندم به لابی پارلمان؛ بعد از اینکه من و یکی از پاسداران سپاه وارد لابی شدیم ، درب ورودی لابی را حفاظت مجلس بست و تروریستها از طریق راه پله به دفتر نمایندگان رفتند که تا طبقه 4رفته بود و تعدادی از هموطنان را شهید و مجروح کردند.

 

او که بر اثر این حادثه از ناحیه پا تیرخورده و دچار آسیب دیدگی شده، می‌گوید: چند روز بعد از مجروحیتم به سراغ مسئولان شهرستان رفتم و عنوان کردم که شغلی ندارم، جایی هم بیمه نبودم، مساعدت و کمکی کنید تا مشکلم حل شود.

 

امیرهادی وثوق ادامه داد: مسئولان با معرفی بنده به بانک درخواست وام کالا به مبلغ پنج میلیون با سود 18درصد را دادند که پس از اینکه نامه را به بانک ارجاع دادم و گفتند که باید دو ضامن کارمند داشته باشم و نتوانستم دو نفر کارمند را برای ضمانت ببرم.

 

وی اذعان داشت: برای گرفتن وام ضمانت بانکی که دو کارمند بود را نداشتم و تقاضا کردم که یک ضامن بازاری را قبول کنند که متأسفانه بانک قبول نکرد و نتوانستم تسهیلات را دریافت کنم که انتظار میرود مسئولان در این زمینه بنده را حمایت کنند.

 

این مجروح حادثه ترور با ابراز نارضایتی از روند پرداخت تسهیلات و سخت گیری در ضمانتها گفت: بیشتر از سه ماهه از حادثه گذشته اما مسئولان هیچ کمک و رسیدگی به وضعیت بنده نداشتند و همچنان مشکلات گریبان گیرم است.

 

وی با قدردانی از پایگاه خبری آوای سیدجمال از این رسانه خواست که صدایش را به گوش مسئولین برسانیم.

 

انتهای پیام/ن

 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد