آخرین اخبار

18. مهر 1396 - 22:22   |   کد مطلب: 30708
فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد آسیب‌های اجتماعی به دلیل به عدم آموزش و مهارت است، گفت: تصادفات فوتی در استان همدان امسال ۸ درصد کاهش یافت.

به گزارش آوای سیدجمال به نقل از  خبرگزاری تسنیم از همدان، سردار بخش‌علی کامرانی‌صالح ظهر امروز در همایش طلایه‌داران ترافیک با اشاره به اینکه باید در حوزه آموزش همگانی تلاش بیشتری شود، اظهار داشت: بیش از 50 درصد آسیب‌های حوزه انضباط و معضلات اجتماعی به علت عدم آموزش و شناخت مهارت‌ها است که سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها بسیار تأثیرگذار است.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته تصادفات منجر به کشته شدن 25 هزار نفر در سال می‌شد، افزود: اما با اصلاحات هندسی معابر، شناسایی و رفع محل‌های حادثه‌خیز، استفاده از علائم راهنمایی و رانندگی در حوزه درون و برون‌شهری و دیگر اقدامات میزان تلفات ناشی از تصادفات به بیش از 17 هزار نفر رسیده است.

 

کامرانی‌صالح با تأکید بر اینکه آمار 17 هزار نفری تلفات تصادفات بسیار بالا است، تصریح کرد: همین آمار تصادفات آسیب‌های روحی و روانی بسیاری به جامعه منتقل می‌کند.

 

فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به اینکه کاهش تصادفات منجر به فوتی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است، بیان کرد: مقام معظم رهبری تأکید دارند که تمامی دستگاه‌های مرتبط با حوزه انضباط اجتماعی و ترافیکی نقش خود را ایفا کنند.

 

کامرانی‌صالح با بیان اینکه در حوزه استفاده از الکترونیک و پایش امروزه دنیا با به سرعت در حال پیشرفت بوده و شیوه‌های سنتی با جامعه صنعتی امروز مغایرت دارد، عنوان کرد: در این راستا پلیس نیز در حوزه‌های فنی، مهارتی، استفاده از ابزارهای نوین برای شناسایی جرائم و غیره تغییر روش داده است.

 

وی با تأکید بر اینکه آموزش‌های همگانی در حوزه کاهش انضباط و معضلات اجتماعی و ترافیکی بسیار مهم است، ابراز کرد: در نیمه نخست امسال 287 هزار تماس مردمی با نیروی انتظامی استان حاصل شده است.

 

فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به اینکه بیش از 165 هزار نفر در نیمه نخست امسال مخاطبان نیروی انتظامی در دوره‌های آموزشی بودند، تأکید کرد: امسال تصادفات فوتی درون و برون‌شهری در استان همدان 8 درصد کاهش یافت.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد