آخرین اخبار

21. فروردين 1395 - 16:03   |   کد مطلب: 30713
مراسم بزرگداشت شهید صیاد شیرازی در همدان برگزار شد.

به گزارش آوای سیدجمال به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، ظهر امروز مراسم بزرگداشت امیر خلبان سپهبد شهید علی صیاد شیرازی، با حضور اقشار مختلف مردم، استاندار، نیروهای نظامی و انتظامی و... در مسجد مهدیه همدان برگزار شد.

برنامه ابتدا با خاطره‌گویی هم‌رزم این شهید عزیز آغاز شد، سپس امام‌ جمعه کبودراهنگ با بیان اینکه ورود به ماه رجب، همراه با رحمت الهی است، اظهار کرد: ماه رجب یکی از ماه‌های بندگی است که باید از این فرصت برای نزدیک شدن به خدای متعال بهره برد.

حجت‌الاسلام یوسف روحانی با اشاره به اینکه بندگی در لعاب صبر میسر می‌شود، افزود: طبق حدیثی از امام علی (ع)، ایمان مشتمل بر چهار پایه صبر، یقین، عدل و جهاد است.

وی با تأکید بر اینکه این چهار شاخصه از علائم ایمان است، اظهار کرد: این ویژگی‎ها در شخصیت شهدای ما بارز بوده است.

امام‌ جمعه کبودراهنگ با بیان اینکه صبر بر موارد مختلف وجود دارد که این موارد نیز هم در شخصیت شهدا بارز است، گفت: اولین مورد صبر بر مصیبت است که می‌توان شهدا را در این مورد شاخص دانست.

وی ادامه داد: در شرایطی که بهترین دوستان شهدا در مقابل چشمانشان شهید می‌شدند، آنها با صبر بر مصیبت، روحیه خود را از دست نمی‌دادند و به انجام وظیفه جهادی خود ادامه می‌دادند.

روحانی، دومین مورد صبر را «صبر بر اطاعت» دانست و ادامه داد: شهدا همیشه مطیع فرمانده و رهبر خود بودند و دلیل اصلی موفقیت آنها نیز همین امر بوده است.

وی با اشاره به ویژگی «صبر بر معصیت» در بین شهدا گفت: ما باید همواره در مسیر زندگی خود، از شهدا الگو بگیریم و در این راه خود را به بصیرت و معرفت تجهیز کنیم.

امام‌ جمعه کبودراهنگ با بیان اینکه در روایتی آمده «صبر بر معصیت سخت است ولی صبر بر آتش سخت‌تر است»، خاطرنشان کرد: شهید صیاد شیرازی در صبر بر معصیت، مجاهدت در راه خدا و ولایتمداری الگویی به تمام معنا بود.

وی با اشاره به اینکه شهید صیاد شیرازی، شرایط زمانش را به خوبی می‎شناخت، گفت: ایشان پیشگام دفاع از انقلاب در مقابل دشمنان و مخالفان بودند.

روحانی ادامه داد: شهید صیاد شیرازی در هیچ حوزه‌ای افراط‌ و تفریط نداشتند و همیشه در همه حوزه‌ها مسائل را از ابعاد مختلف بررسی می‌کردند.

این مسئول با اشاره به اینکه دشمن همیشه به فکر ضربه زدن به انقلاب است گفت: مخالفان جمهوری اسلامی امروز به فکر نفوذ فرهنگی در کشور افتاده‎اند که باید مراقب بود.

امام جمعه کبودراهنگ دوقطبی کردن فضای جامعه را از دیگر ترفندهای دشمنان دانست و افزود: همدلی، ولایتمداری و توکل به خدای متعال مانع از پیشبرد اهداف دشمنان می‌شود.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal