آخرین اخبار

29. فروردين 1395 - 13:36   |   کد مطلب: 30806
استاندار همدان گفت: اقتصاد مقاومتي انزوا گزيني و كناره گيري از پيشرفت هاي علمي دنيا نيست.

به گزارش آوای سیدجمال به نقل از نافع، محمدناصر در ديدار نوروزي با فعالان اقتصادي استان همدان گفت: سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل است و وقت پرداختن به اقدام و عمل را نبايد از دست داد چرا كه امسال بايد سال عملياتي در مورد اقتصاد باشد.

وي اضافه كرد: سال گذشته سال سنگين و سختي همراه با تنش هاي بسيار براي توليد كنندگان و دولت بود.
وي اضافه كرد: سال 94 اگر توفيق هاي به دست آمده را منهاي مشكلات اقتصادي و بودجه كنيم، دستاوردهاي بزرگي در كشور حاصل شده است.
وي با بيان اينكه به سرانجام رسيدن برجام و حضور پرشور مردم در انتخابات را بايد جزو توفيقات سال 94 بدانيم افزود: برجام تلاش شايسته اي بود چرا كه پس از گذشت يك دهه كه كشور درگير مشكلات ناشي از تحريم ها بود اين موفقيت حاصل شد.
استاندار همدان ادامه داد: ما عادت به تحريم از اوايل انقلاب داشتيم اما بهانه جويي استكبار طي سال هاي اخير زياد بود و گمان مي كرد اين تنگناها كشور را از پا در بياورد.
نيكبخت ادامه داد: اما با ورود رزمندگان و دلاوران كشور اين آرزو بر دلهاي استكبار ماند و برجام پيروز شد.
وي تصريح كرد: در دوره تدبير و اميد توانستيم با تدبير و اميد به آينده ، آينده را نصيب كشور و ملت ايران كنيم و اين موهبت حاصل پشتيباني مردم و رهبري مقام معظم رهبري و تيم مذاكره كننده بود.
نيكبخت افزود: تيم مذاكره كننده با دفاع از حقوق حقه ايران در مقابل 1+5 كه در واقع 34 كشور هستند آنچنان دفاعي را انجام دادند كه شوراي امنيت حقوق غني سازي را به رسميت شناخت.
وي با انتقاد از اينكه برخي مي خواهند برجام را كمرنگ كنند افزود: اين دستاورد يك مبحث اقتصادي و حقوقي نيست و منصفانه نيست كه آنرا زير سوال برد شايد اين باشد كه برخي متصورند دولت در انتخابات آينده پيروز شود، اما اين دستاورد مربوط به دولت نيست بلكه مربوط به مردم ايران است.
وي با بيان اينكه رهبر معظم انقلاب حمايت خود را از تيم مذاكره كننده اعلام و تصريح كرد: تنها ايرادي كه به برجام وارد است اين است كه در دولت آقاي روحاني اتفاق افتاد.
وي گفت: خوشبختانه سوئيفت باز شده و مبادلات صورت مي گيرد و تحريم ها برداشته شد و امروز گروه گروه سرمايه گذار خارجي وارد كشور مي شوند كه آنها مي دانند همه زمينه ها براي كار و تبادل آماده است.
استاندار همدان افزود: اقتصاد مقاومتي مي گويد اقتصاد را مقاوم كنيد كه اگر شوكي به كشور وارد شد آسيب پذير نباشيم.
وي اظهار كرد: اقتصاد مقاومتي انزوا گزيني نيست بلكه يكي از راهكارهاي اقتصاد مقاومتي تبادل با دنيا است.
وي بيان كرد: اين قدرت ناشي از حمايت هاي مردم و رزمندگان و هدايت هاي رهبري در تبادل دولت با دنيا است.
نيكبخت با بيان اينكه بايد از فرصت ها استفاده شود افزود: امروز هيات اقتصادي ايتاليايي به ايران آمده اند تا زمينه هاي سرمايه گذاري را بررسي كنند و اينها از دستاوردهاي برجام است.
وي افزود: امروز تعدادي از سرمايه گذارن از كشور روسيه به استانداري آمده و جلساتي با آنها برگزار شد.
استاندار همدان گفت: اين افراد تمايل خود را براي سرمايه گذاري ابراز مي كنند اما ايران است كه شروط را براي آنها تعيين مي كند .
نيكبخت با بيان اينكه وقتي رهبري مي فرمايد اقتصاد مقاومتي و اقدام و عمل تكليف همه قوا است كه به كمك دولت بيايند افزود: اينجا همه قوا بايد باشند و سرداران جبهه هاي عمليات، فعالان اقتصادي هستند و دولت بايد زمينه را فراهم كند اما لجستيك اصلي توليدكنندگان و فعالان اقتصادي هستند.
استاندار همدان گفت: مجلس آينده مجلسي خوب و همراه توسعه است چرا كه افراط و تفريط كمتر شده است.
نيكبخت گفت: از اين پس مردم ميخواهند وعده هاي نظام را ببينند و دولت به عنوان نظام مي گويد همه بايد همراه و همگام باشند تا مسايل را حل كرد .
وي افزود: اقتصاد مقاومتي فرصتي فراهم كرده تا مشكلات را حل كنيم و اگر از اين فرصت استفاده نكنيم اقتصاد آسيب مي بيند.
وي ادامه داد: همدان بايد پايلوت اجراي اقتصاد مقاومتي در كشور باشد و همه بايد با كمك هم به حل مسايل كمك كنيم تا به اين هدف بزرگ دست پيدا كنيم.
وي اظهار داشت: بايد تعداد بيكاران پايان سال 95 تغيير اساسي كرده باشد.
وي با ابراز تاسف از دربند بودن رئيس سابق امور شعب بانك ملي استان همدان و رئيس بانك صنعت معدن در استان افزود: وي براي حمايت از توليدكنندگان امروز در زندان به سر مي برد و همه بايد اين لكه ننگ را از پيشاني استان پاك كرده و براي آزاد سازي وي تلاش كنيم.
استاندار همدان گفت: خورشيدي براي كمك به توليد كننده اي كه تسهيلات خود را پرداخت نكرده امروز دربند است.
وي همچنين با انتقاد از بالا رفتن 30 درصدي ماليات افزود: بايد سهم استان همدان را جدا كنند چرا كه فعالان اقتصادي استان توان پرداخت آن را ندارند.

پایان پیام/ن

دیدگاه شما

پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
https://telegram.me/Avaseyedjamal
نقشه ماهواره ای اسدآباد