آخرین اخبار

2. آبان 1396 - 9:08   |   کد مطلب: 30900
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره جزئیات نشست این کمیسیون با رئیس کل بانک مرکزی گفت: سیف از ورود بانک مرکزی به سود وام‌ بانک‌ها تا دو ماه آینده خبر داد.

به گزارش آوای سیدجمال؛ حجت‌الاسلام ناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون مجلس اظهار داشت: کمیسیون اقتصادی مجلس امروز با سیف رئیس‌کل بانک مرکزی و کرباسیان وزیر امور اقتصادی جلسه‌ای داشت و یکی از مباحثی که مطرح شد مسائل سود وام‌ها و سپرده‌ها بود.

وی افزود: سود وام‌های بانکی علی‌رغم اینکه مصوبه شورای پول و اعتبار و بخشنامه بانک مرکزی است، توسط بانک‌ها اجرا نمی‌شود.
 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تأکید کرد: طبق بخشنامه شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی حداکثر سود بانک‌ها 18درصد است اما بانک‌ها تن به این مصوبه نمی‌دهند و عمل نمی‌کنند.سیف در این جلسه تأکید کرد که ما در مورد سود 15 درصد سود سپرده‌ها به طور جد ورود می‌کنیم و یکی ـ دو ماه آینده نیز ورودی به بحث سود وام‌ها خواهیم داشت.
 

موسوی لارگانی با تأکید بر اینکه مصوبه شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی را دور می‌زنند، گفت: وام گیرنده وقتی به اخذ وام می‌کند، بانک‌ها یک چهارم وام را سپرده می‌کنند یعنی اگر شخصی یک میلیارد وام می‌گیرد، در ظاهر یک میلیارد وام تصریح شده اما در باطن 750 میلیون وام گرفته است. یعنی 250 میلیون تومان وام در بانک سپرده و مسدود شده است.
 

وی ادامه داد: شخص وام‌یرنده باید سود یک میلیارد تومان وام را پرداخت کند در حالی‌که 750 میلیون وام گرفته است و  همین باعث می‌شود سود این وام اگر در ظاهر 18 درصد تصریح شده، اما در باطن مشتری باید بالای 25 درصد سود وام را بپردازد، بعلاوه اینکه جریمه دیرکرد نیز شاملش می‌شود.
 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌بانک‌ها رسالت بانکداری خود را فراموش کرده‌اند و بانک‌ها قانون را دور می‌زنند.
منبع: فارس

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد