آخرین اخبار

2. آذر 1396 - 10:42   |   کد مطلب: 31315
نماینده مردم ملایر در مجلس با بیان اینکه با واردات برنج هم اقتصاد کشاورزی و هم به لحاظ جشمی در معرض آسیب و خطر هستیم، گفت: واردات این محصول نه توجیه اقتصادی و نه به لحاظ بهداشتی به صلاح است، لذا وزیر جهاد باید برای این امر پاسخ منطقی بدهد.

حجت‌الاسلام احد آزدیخواه در گفت‌وگو با خبرنگار آوای سیدجمال؛ به صراحت مخالفت خود در زمینه واردات  برنج را اعلام کرد و گفت: واردات این محصول کار اشتباهی است و ما به اندازه کافی در کشور تولید مرغوب محصول برنج ایرانی را داریم.

 

وی با بیان اینکه با واردات برنج از دو جهت آسیب می‌بینیم، گفت: یکی از آسیب‌ها به لحاظ اقتصادی است که نمایندگان مجلس مرتب در حال تذکر دادن در این زمینه هستند که ظاهرا" مافیایی پشت این قضیه است و اقتصاد برنج ما را بهم ریخته است  و کشاورزان هر ساله آسیب‌های جدی می‌بینند.

 

نماینده مردم ملایر در مجلس ادامه داد: آسیب دیگر واردات برنج از جهت حوزه بهداشت و درمان است که با واردات برنج همیشه در معرض آسیب‌های جسمانی هستیم و این خطرات زیادی در زمینه بهداشتی برای هموطنان دارد.

 

وی یادآور شد: واردات برنج نه توجیه اقتصادی و نه بهداشتی دارد و وزارت جهاد کشاورزی باید یا یک پاسخ منطقی در این زمینه بدهد که نمایندگان مجلس در شمال کشور قانع شوند که البته تاکنون نشده اند یا از ورادات بی‌رویه برنج جلوگیری کند چرا آسیب جسمی هم وارد کرده است.

 

آزادیخواه با بیان اینکه رکن رکین اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید داخلی است، گفت: اگر تمام این شعارهایی که ما در تریبون‌ها می‌دهیم و خیلی‌ها متأسفانه شعار تو خالی است، بخواهیم عملی کنیم و یک گام را به جلو برویم، یک گام اول تا آخر حمایت از تولید ملی و داخلی است.

 

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که ما تولید ملی داریم و مشابه آن را وارد نکنیم و حمایت کنیم، چرخه  اقتصاد فعال میشودو  رونق اقتصادی در کشور ایجاد می‌شود؛ نمونه بارز این تولیدات برنج در داخل است که هم شمال و هم جنوب کشور به راحتی میتوانند کشاورزان ما برنج‌کاری را توسعه دهند و بیشتر تولید کنند اما متاسفانه این واردات ارکان اقتصاد مقاومتی را بهم ریخته است.

 

نماینده مردم ملایر در مجلس در پاسخ به این سؤال که مجلس برای جلوگیری از این واردات بی‌رویه و عملی شدن حمایت از تولید داخلی، استیضاح وزیر جهاد کشاورزی را مطرح کرد و گفت: هم اکنون استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در دست اقدام است و نمایندگان پر از تذکرات و سؤالات متعدد به وزیر جهاد هستند که در این حوزه و حوزه‌های دیگر به نتیجه نرسیدند و بسیاری از آنان مصر به استیضاح وزیر جهاد هستند.

 

انتهای پیام/ن 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد