آخرین اخبار

2. آذر 1396 - 18:14   |   کد مطلب: 31325
نخست‌وزیر لبنان در سخنانی در کاخ بعبدا اعلام کرد استعفای خود را به «میشل عون» تقدیم کرده است ولی برای مذاکرات بیشتر کمی صبر می‌کند.

به گزارش آوای سیدجمال،  به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سعد حریری، نخست وزیر لبنان در سخنانی در کاخ بعبدا گفت لبنان در این مرحله حساس به تلاش زیاد برای مقابله با چالش ها نیاز دارد و از مهمترین این تلاش‌ها دور کردن خود از بحران‌ها و منازعات منطقه است.
وی گفت استعفای خود را به ریاست جمهوری تقدیم کرده است ولی «میشل عون»، رئیس‌جمهور لبنان از او خواسته است تا برای مذاکرات بیشتر قدری صبر کند.
حریری اعلام کرد: «من امروز استعفانامه خود را تسلیم رئیس جمهور کردم و وی از من خواست تا فعلا صبر کنم و آن را پیش خود نگهدارم تا در خصوص دلایل و پیش زمینه سیاسی طرح استعفای من مذاکرات بیشتری صورت بگیرد و من به درخواست وی پاسخ مثبت دادم.»
وی از میشل عون، رئیس جمهور و نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان به سبب پایبندی به قانون اساسی و ثبات لبنان و احساسات صادقانه آنها در قبال خودش تشکر و قدردانی کرد.
حریری بر پایبندی کامل خود به همکاری با میشل عون برای محافظت از لبنان در برابر حوادث منطقه تاکید کرد.
وی که در کاخ ریاست جمهوری در بعبدا سخن می گفت تاکید کرد باید به سیاست بی طرفی در قبال حوادث منطقه و هر آنچه به روابط ما با برادران لطمه می زند، پایبند باشیم.
امروز، سعد حریری، ۱۸ روز پس از استعفای جنجالی خود در ریاض، در مراسم روز استقلال این کشور شرکت کرد.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد