آخرین اخبار

4. آذر 1396 - 12:26   |   کد مطلب: 31344
فرماندار اسدآباد از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی برای توسعه طرح‌های مختلف خبر داد و گفت: کارگاه‌های خشک کن میوه می‌توانند برای دریافت تسهیلات اقدام کنند.

حسین افشاری در حاشیه افتتاح دو کارگاه خشک کن میوه در شهر اسدآباد در گفت‌وگو با خبرنگار آوای سیدجمال؛ با اشاره به نامگذاری سال با عنوان "اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید" توسط رهبر انقلاب، اظهار کرد: دولت در راستای تحقق این شعار تسهیلات زودهنگام با ارائه طرح توسعه ای و اشتغال آفرین پرداخت ‌می‌کند.

 

وی افزود: تاکنون 120 طرح اشتغالزایی و توسعه ای معرفی و تا پایان آذرماه باید این طرح‌ها به تعداد 400 طرح برسد که می‌طلبد متقاضیانی که نیاز به توسعه طرح خود دارند، با ارائه آن از تسهیلاتی که 3 الی 6 درصد سود دارد، استفاده کنند.

 

فرماندار شهرستان اسدآباد با بیان اینکه 11 کارگاه میوه خشک کنی در سطح شهرستان ایجاد شده است، گفت:  بانی اصلی در ایجاد این کارگاه‌ها بسیج سازندگی استان و سپاه ناحیه شهرستان اسدآباد است که تلاش‌های زیادی دراین زمینه انجام شد.

 

وی با بیان اینکه با ایجاد کارگاه‌های خشک کن میوه علاوه بر ایجاد اشتغال مستقیم، موجب افزایش ارزش افزوده محصولات باغی شهرستان می‌شود، افزود: البته در کنار این امر به تغذیه سالم کمک می‌کند و ظریب سلامتی شهروندان و هموطنان را بالا می‌برد که از فسفوت‌ها و چیپس و پفک وغیره که برای بدن مضر است، خودداری شود.

 

افشاری خاطرنشان کرد: دولت آمادگی دارد که این بخش کارگاه‌های خشک میوه را به طور ویژه از جهت پرداخت تسهیلات کمک کند که می‌طلبد که کارآفرین این بخش با مراجعه به جهاد کشاورزی و ارائه طرح خود درخواست تسهیلات اقتصاد مقاومتی با بهره کم را بدهند.

 

وی در خصوص بازاریابی هم گفت: لازم است که اداره کل آموزش و پرورش استان همدان هم با یک همراهی خوب با این کارگاه‌ها، زمینه فروش این محصولات را در بوفه مدارس فراهم کنند چرا که در تغذیه دانش‌آموزان می‌تواند اثرگذار باشد.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد