آخرین اخبار

22. مهر 1397 - 15:33   |   کد مطلب: 31442
ماینده اتاق اصناف ایران در همدان :
معضل گسترش فعالیت وانت بارها و دستفروشان
نماینده اتاق اصناف ایران در همدان، شهرستان اسدآباد گفت: یکی از بزرگترین مشکلات اصناف وجود انبوه دست فروشان و وانت بارها و بازارهای کذایی است که بازار را با رکود مواجه کرده است.

به گزارش آوای سیدجمال، به نقل از اتاق اصناف ایران، موسی الرضا غفاریان افزود: در شهرستان‌های کوچک انبوهی از دست‌فروشان، وانت‌بارها و بازارچه‌های کذایی وجود دارد که هر روز اقدام به فروش کالا می‌کنند به طوری تعداد وانت بارها و دستفروشان در شهرستان اسدآباد بیش از تعداد واحدهای صنفی شهر شده است.

وی تصریح کرد: در شهرستان اسدآباد نزدیک به ۶۰۰ واحدصنفی دارای پروانه کسب فعال است این در حالیست که بیش از یک هزار و۲۰۰ عضو وانت بار در این شهرستان فعالیت می‌کنند و این مساله باعث مختل شدن کسب و کار می شود. غفاریان افزود: این موضوع به تهدیدی جدی برای بازار و کسبه تبدیل شده ودر حالی که اصناف به صورت قانونی عمل کرده و مالیات خود را پرداخت می‌کنند بر فروش دستفروشان که سهم قابل توجهی در بازار دارد، نظارتی وجود ندارد و مالیات دریافت نمی‌شود.

 

وی اظهارکرد: از سوی دیگر در شهرهای کوچک سرعت گسترش فروشگاه‌های زنجیره‌ای خیلی بالاست و در حال حاضر این فروشگاه‌ها به سرعت در حال گسترش هستند و تعداد زیادی از این واحدها مجبور به تعطیلی می‌شوند .

 

غفاریان خاطرنشان کرد: با پیشرفت علم و تکنولوژی مخالفتی نداریم اما فروشگاه‌های زنجیره‌ای بصورت قارچ گونه‌ای در شهر اسدآباد روند افزایشی گرفته است که باید نگاه عمیق تری به این موضوع داشته باشیم.

انتهای پیام/ن

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal