آخرین اخبار

13. آذر 1396 - 9:01   |   کد مطلب: 31460
هیئت وزیران در هشتمین جلسه بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور تعداد دیگری از تبصره­ های لایحه بودجه سال ۹۷ را به تصویب رساند.

به گزارش آوای سیدجمال؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ، جلسه هیئت دولت بعدازظهر امروز با دستور کار ادامه بررسی لایحه بودجه ۹۷ کل به ریاست جهانگیری معاون اول رییس­ جمهوری برگزار شد.

از جمله تبصره­ های مورد بررسی در این جلسه، می­ توان به اختصاص اعتبارات قانون استفاده متوازن از امکانات کشور با هدف ارتقای شاخص ­های علمی، پژوهش و فناوری به دانشگاه ­ها و مؤسسات آموزش عالی و پارک­ های علم و فناوری مستقر در استان، درخواست اجازه برای سازمان­ های توسعه ­ای در طرح­ های توسعه­ ای و زیربنایی با سقف مشارکت حداقل ۵۱ درصدی بخش خصوصی و تعاونی از صندوق توسعه ملی اشاره کرد.

معاون اول رییس­ جمهوری در جلسه امروز ضمن گرامیداشت روز جهانی معلولان، بر اهتمام دولت برای حل مشکلات معلولان و ایجاد فرصت­ های برابر برای بروز توانمندی های آنها مانند ورزشکاران افتخارآفرین، معلولان هنرمند، کارآفرین و نیز گسترش فرهنگ احترام به حقوق معلولان تأکید کرد.

جهانگیری همچنین از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست تا نسبت به پیگیری و تسریع در روند بررسی لایحه حمایت از معلولان در مجلس شورای اسلامی اقدام نماید.

وی در ادامه، با تأکید بر ضرورت مراعات استخدام ۳ درصد معلولان کشور، کمک به تهیه مسکن و ایجاد اشتغال برای این قشر را از برنامه ­های دولت برشمرد.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد