آخرین اخبار

14. آذر 1396 - 7:33   |   کد مطلب: 31469
رئیس حوزه علمیه برادران شهرستان اسدآباد با بیان اینکه یکی از نمادهای اختلافات توهین به مقدسات یکدیگر است، گفت: دشمن درصدد دمیدن در شعله این اختلافات است و از راه‌های مختلفی وارد می‌شود که مسائل را برای مسلمانان بزرگ جلوه دهد.

حجت الاسلام هادی انتظاری در گفت‌وگو با خبرنگار  آوای سیدجمال؛  با اشاره به نامگذاری هفته وحدت در فاصله بین ۱۲ تا 17 ربیع الاول، اظهار کرد:  اهل سنت بنا بر روایاتی 12 ربیع الاول و شیعه ۱۷ ربیع الاول را به عنوان ولادت بیامبر اکرم(ص) میدانند که بعداز پیروزی انقلاب امام راحل برای اینکه اختلافی بین اهل سنت و شیعیان نیفتد، فواصل این ایام را هفته وحدت نامگذاری کردند.

 

وی تصریح کرد: این اختلاف بهانه‌ای شد تا امام(ره) با نامگذاری این هفته اتحاد و وحدتی را بین مسلمانان شیعه و سنی برقرر کند که می‌توان گفت البته این دستاورد انقلاب هم بود.

 

رئیس حوزه علمیه برادران شهرستان اسدآباد گفت: این استراتژی خوبی برای جلوگیری از تفرقه افکنی بین مسلمانان بود و بسیاری از توطئه های دشمنان با این وحدت خاموش شد.

 

وی با اشاره به اینکه برخی علما نماز خواندن را پشت اهل سنت را جایز می‌دانند و اینجا مشخص است که رویه اهل بیت(ع) و امامان بر اصل مدارا است، گفت: البته مدارا کردن با کوتاه آمدن فرق می‌کند و مدارا کردن منظور همان مصلحت است که در مواقع مهم و مصحلت مسلمانان پیش می‌آید.

 

انتظاری با بیان اینکه از جمله اختلافاتی که امروزه بین شیعه و سنی اتفاق افتاد، بحث داعش بود که موجب دشمنی و کشتار انسانها شد، خاطر نشان کرد: وحدت جز اصول عقلی اسلام است و امت واحده بودن در اعتقادات کلی است که در قرآن به آن توجه و اهمیت داده شده است.

 

وی با بیان اینکه دشمن درصدد دمیدن در شعله اختلافات است و از راه‌های مختلفی وارد می‌شود که مسائل را برای مسلمانان بزرگ جلوه دهد، افزود: یکی از نمادهای اختلافات توهین به مقدسات یکدیگر است که موقعی که با برهان ودلیل عقلی صحبت می‌کنی و طرف مقابل هم قانع شود، از اختلافات و تفرقه جلوگیری شده اما نه وقتی با ناسزا و دشمنی در مقابل توهینات پیش بروی قطعا" اختلافات بالا می‌گیرد و موجب دشمنی بین یکدیگر می‌شود.

 

انتهای پیام/ن

 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد