آخرین اخبار

13. آذر 1396 - 22:55   |   کد مطلب: 31473
مسئول تربیت و آموزش سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان از فعالیت بیش از 9 هزار حلقه صالحین در رده ها و بخش های مختلف بسیج استان همدان خبر داد.

به گزارش آوای سیدجمال،  به نقل از خبرگزاری بسیج، حجت الاسلام محمد اسماعیل بیگی در نخستین جلسه کمیته های قرآن، انجمن ها، هیئت ها و کانون های اسلامی ستاد بزرگداشت دهه فجر استان همدان اظهار داشت: سپاه و بسیج علاوه بر مناسبت هایی چون دهه فجر در طول سال برنامه های فرهنگی و قرآنی را در قالب حلقه های صالحین برگزار می کند.

وی از فعالیت بیش از 9 هزار حلقه صالحین در رده ها و بخش های مختلف بسیج استان همدان خبر داد و افزود: حلقه های صالحین در پایگاه های مقاومت بسیج و مساجد شکل گرفته و 4 محور تربیت، معرفت، بصیرت و مهارت در دستور کار آن ها قرار دارد.

مسئول تربیت و آموزش سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با اشاره به برنامه های قرآنی حلقه های صالحین بسیج گفت: آغاز جلسه با قرائت چند آیه از قرآن و بیان ترجمه و تفسیر آیه به وسیله سرگروه، یکی از برنامه های ثابت این جلسات به شمار می رود.

حجت الاسلام اسماعیل بیگی بیان کرد: در کنار موضوع اصلی جلسه، برای ایجاد انس بین اعضای حلقه با فرهنگ شهادت نیز خاطره ای از شهدا و وصیت نامه آن ها به وسیله سرگروه در هر جلسه قرائت می شود.

وی با اشاره به اثرگذاری حلقه های صالحین در جامعه اعلام کرد: در طول یک دهه که از عمر این حلقه ها می گذرد، آثار مثبت آن در سطح جامعه مشاهده شده و یکی از بهترین برنامه هایی است که می تواند با جنگ نرم دشمنان مقابله کند.

حجت الاسلام اسماعیل بیگی عنوان کرد: سپاه به دنبال تبیین مسائل تربیتی و افزایش توان مهارتی اعضای حلقه هاست و برنامه های خود را با این نگاه برگزار می کند.

وی گفت: علاوه بر اجرای برنامه هایی برای تقویت روخوانی و روانخوانی قرآن کریم، جلسات تخصصی حفظ، قرائت و تفسیر نیز به صورت هفتگی ...

انتهای پیام/ن

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد