آخرین اخبار

14. آذر 1396 - 9:13   |   کد مطلب: 31477
فرماندار شهرستان اسدآباد با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام در این شهرستان وجود دارد که در اولویت است، گفت: انتظار می‌رود که دولت بیشترین بودجه را در حوزه‌های عمرانی اختصاص دهد نه در جاری؛

حسین افشاری در گفت‌وگو با خبرنگار  آوای سیدجمال؛ با اشاره به اینکه مجموع سهم اعتبارات شهرستان اسدآباد از محل طرح‌های ملی، استانی و تملک داریی‌های امسال، 65 میلیارد تومان بوده است، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود که در لایحه بودجه سال 97 این میزان اعتبارات به 80 میلیارد تومان افزایش یابد.

 

وی تصریح کرد: بسته به میزن اعتبارات دولت در تاریخ 1 تیرماه سال 97 به تدریج تخصیص آن‌ها پرداخت می‌شود و برخی از آن‌ها تاکنون 52 درصد از این رقم تخصیص یافته که بخش مهمی از آن به صورت اسناد خزانه و اوراق مشارکت است.

 

فرماندار شهرستان اسدآباد اذعان داشت: فرد متقاضی تا موقع تجهیز کارگاه و اجرایی شدن پروژه، که در طول 6 الی 7 ماه زمان می‌برد که براساس سررسیدی که از بانک دارد، اوراق و یا اسناد خزانه می‌دهد و پیمانکار پول خود را دریافت می‌کند که این اوراق و یا اسناد به صورت 6 ماهه، یکساله و یا دوساله به پیمانکار تحویل داده می‌شود.

 

وی یادآورشد: یک پیمانکار تا کار پروژه‌ای را به اتمام نرساند، همه صورتحساب خود را دریافت نمی کند البته اشکالاتی هم دارد.

 

افشاری با اشاره به اینکه هنوز از لایحه دولت به مجلس اطلاعی نداریم، گفت: البته انتظار  می‌رود که پروژه‌های عمرانی که کار برای مردم است، افزایش و پروژه‌های جاری آن مانند پرداخت حقوق بازنشستگان، کارکنان و غیره است، کاهش داشته باشد.

 

وی اولویت اختصاص اعتبارات دولتی به پروژه‌های شهرستان اسدآباد را در زمینه تأمین و تقویت منابع آبی و تغییر سیستم آبیاری خواند و گفت: با توجه به بحرانی شدن و کمبود آب در منطقه اسدآباد نیاز است که اعتبارات مناسبی در این زمینه تخصیص یابد.

 

فرماندار شهرستان اسدآباد با اشاره به وجود بیش از 5 هزار تریلر و البته وجود راه‌های مواصلاتی این شهرستان با چندین استان، گفت: یکی از ضرورت این شهرستان حوزه حمل و نقل است که باید دولت اعتبارات مناسبی را در این زمینه اختصاص دهد.

 

 

وی در این زمینه به پروژه نیمه‌تمام کنارگذر و تعریض گردنه شهر اسدآباد اشاره کرد و گفت: سالانه با تردد بسیاری از وسایل نقلیه از مسیر اسدآباد به استان‌های همجوار شاهد تصادفاتی زیادی در این شهرستان هستیم و ضرورت وجود کنار گذر دو چندان می‌شود و انتظار می‌رود که دولت در این زمینه اعتبارات مناسبی را تخصیص دهد.

 

افشاری تأکید کرد: از دیگر ضروریات حوزه‌های حمل نقل در شهرستان روکش آسفالت راه‌های فرعی و روستایی و احداث راه‌های بین مزارع است.

 

وی ارتقاء شاخص‌های توسعه اجتماعی از جمله کاهش اعتیاد و نرخ طلاق و بیکاری در جامعه، بهسازی و آسفالت معابر و خیابان‌های روستایی، تکمیل پروژه‌های بهداشتی و درمانی، شبکه گازرسانی، بازسازی بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیر رسمی در شهر اسدآباد، تکمیل شبکه جمع‌آوری و تصفیه خانه فاضلاب شهرهای آجین و اسدآباد و روستاهای هدف گردشگری را از دیگر حوزه‌های ضروری شهرستان برشمرد.

 

فرماندار شهرستان اسدآباد در پایان سخنانش یادآور شد: سهم اسدآباد از محل اعتبارات استانی سال گذشته 14.5 درصد است که پیش‌بینی می‌شود که این سهم نسبت به سال گذشته چشمگیرتر باشد.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد