آخرین اخبار

4. آبان 1397 - 10:41   |   کد مطلب: 31483
رئیس شورای شهر بهار، حسین فیض الهی طرح استانی شدن انتخابات را اجحاف در حق شهرهای کوچک و روستاها دانست و گفت: این طرح باعث تمرکز قدرت در مرکز استان خواهد شد

به گزارش آوای سیدجمال،به نقل از  نافع، یک فوریت طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید  که عده ای آن را اجحاف در حق شهرهای کوچک و روستاها می دانند.

 

حسین فیض الهی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در صورت تصویب نهایی طرح استانی شدن انتخابات، انتخابات سال آینده به صورت استانی برگزارخواهد شد

 

رئیس شورای شهر بهار گفت: اگر چه نمایندگان محترم طراح این طرح افزایش مشارکت مردم درانتخابات و ضرورت توجه به مسائل کلان ملی را ازدلایل این طرح اعلام کرده اند؛اما واقعیت این است که مجلس محدود به یک عده خاص سرمایه دار یا مورد حمایت سرمایه داران میشود و افرادی که علیرغم داشتن شایستگی، تمکن مالی و امکان اتصال به کانون های قدرت وثروت را ندارند نمی توانند دراین زمینه حضور پیدا کنند.  

فیض الهی با انتقاد از این طرح گفت: این طرح درحقیقت به دنبال تشکیل مجلسی ازخواص و نه مجلسی برآمده از بطن جامعه و انتخاب مردم محروم که خواست بنیانگذار جمهوری اسلامی بود میباشد .

 

وی این طرح  را دلیلی بر نبود امکان حضور مناطق و شهرهای کوچک در انتخاب دانست و گفت: طبیعتا نمایندگان مرکزاستان که سالها در مجلس بوده اند وشناخته شده ترهستند و یا افراد سرمایه دار به مجلس می روند .

 

فیض الهی گفت: اکنون که نماینده متعلق به منطقه است مردم منطقه به علت کثرت اشتغال کمتر به نماینده دسترسی دارند وای از آن روزی که نماینده استانی شود .
وی همچنین از مجمع نمایندگان استان و مخصوصا نماینده مردم شهرستان های بهار و کبودراهنگ خواست تا در راستای حمایت از اقشار محروم و جلوگیری از انباشت قدرت در مرکز استان و به جهت مشارکت حداکثری مردم مناطق و روستاها و با هدف جلوگیری از تحمیل هزینه های سنگین تبلیغاتی با این طرح مخالفت جدی بکنند .

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal