آخرین اخبار

15. آذر 1396 - 10:40   |   کد مطلب: 31488
استاد حوزه علمیه الراضیه اسدآباد:
رحمت و رأفت حضرت محمد(ص) تجلی رحمت بیکران الهی است
استاد حوزه علمیه الراضیه اسدآباد گفت: همانطور که رحمت خداوند صفت عامه اوست و همه انسانها اعم از مؤمن و کافر را شامل می‌شود، پیامبر(ص) هم برای همه انسانها در همه اعصار تا پایان جهان رحمت است، لذا رحمت و رأفت ایشان تجلی رحمت بیکران الهی است.

بتول کرمی‌ممتاز در گفت‌وگو با خبرنگار  آوای سیدجمال؛ با تبریک میلاد با سعادت پیامبراکرم(ص) و امام صادق(ع)، اظهار کرد: معروف بین محدث شیعه این است که پیامبراکرم(ص) در ۱۷ ربیع الاول متولد شده و البته بین برادران اهل سنت مشهور است که ایشان ۱۲ ربیع الاول بدنیا آمدند.

 

وی به ویژگی‌های پیامبر اسلام اشاره کرد و گفت: اگر چه قرآن پیامبراعظم(ص) را از هر لحاظ برای ما اسوه و الگوی حسنه معرفی می‌کند اما می‌توان بارزترین ویژگی ایشان را اخلاق نیک و سرشت عالی انسانی دانست که تمام فضایل دیگر از همین اخلاق نیک بدست می‌آید.

 

استاد حوزه علمیه الراضیه اسدآباد دیگر ویژگی مهم حضرت محمد(ص) را عبادت و عبد شکور بودن ایشان خواند و گفت:  روزی عایشه که شاهد عبادتهای فراوان ایشان بود و می‌دید بر اثر عبادتهای زیاد پاهایشان ورم کرده، به ایشان گفت که چرا انقدر عبادت می‌کنید خداوند درباره شما مگر نفرموده گناهان گذشته و اینده ات را بخشیده است که پیامبراکرم(ص) در این زمینه فرمودند ایا بنده‌ای سپاسگزار نباشم.

 

وی در پاسخ به این سؤال که چرا پیامبراکرم(ص) را پیامبر رحمت می‌دانند؟ گفت: خداوند ایشان را به عنوان رحمه العالمین معرفی می‌کند؛ همانطور که رحمت خداوند صفت عامه اوست و همه انسانها اعم از مؤمن و کافر را شامل می‌شود، پیامبر هم برای همه انسانها در همه اعصار تا پایان جهان رحمت است، لذا رحمت و رأفت ایشان تجلی رحمت بیکران الهی است.

 

کرمی‌ممتاز در خصوص تبلیغ اسلام به وسیله هنر و هنرمند، گفت: با توجه به اینکه گروه‌های به اسم اسلام و و مکتب اسلام رفتارهای تأسف باری انجام می‌دهند و در صدد هستند چهره ای خشن و غیرقابل پذیرش را ارایه دهند لذا برای یک هنرمند حائز اهمیت است که بتواند جذابیت‌ها و زیبایی‌های دین اسلام را از مکتب امام صادق(ع) فرا بگیرد و در قالبهای گوناگون هنری ارائه دهد.

 

وی تصریح کرد: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند که مهمترین وظیفه انسان هنری و فرهنگی هم تبلیغ است و هم تبیین؛هنر و قالب های گوناگون ان در عصری که شاهد صف ارایی تمام عیار تفکر مادی در مقابل تفکر الهی و توحیدی هستیم اهمیت مضاعفی پیدا کرده و و لذا انسان هنری وظیفه مهمی در بیان حقایق اسلام ناب  محمدی(ص) و مقابله با دشمنی‌ها دارد.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد