آخرین اخبار

16. آذر 1396 - 12:20   |   کد مطلب: 31499
قائم مقام سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل جریان دانشجویی را مترادف با آرمان‌خواهی خواند و گفت: امروز نباید در مقابل زیاده‌خواهی آمریکا و صهیونیست در مسئله قدس و فلسطین ساکت نشست.

پیام مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار  آوای سیدجمال؛ با اشاره به سالروز 16 آذرماه به عنوان روز دانشجو، اظهار کرد: علت نامگذاری این روز به نام روز دانشجو، حادثه به شهادت رسیدن سه تن از دانشجویان توسط دولت کودتا در سال 1332 بود.

 

وی با اشاره به تاریخچه‌ای از رخداد حادثه 16 آذر سال 1332، گفت: حادثه 16 آذر بعداز کودتای 28 مرداد رخ داد و بین این دو حادثه ارتباط گسترده وجود دارد که موضوعاتی مانند برقرار شدن مجدد روابط ایران وانگلستان و حمایت آمریکا از دولت کودتا موجب خشم و عصبانیت دانشجویان می‌شود.

 

قائم مقام سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل تصریح کرد: دانشجویان به این نتیجه رسیده بودند که منافع ملی ما به استقلال و به نفع کشور آمریکا، انگلیس و کشورهای خارجی دیگر بستگی دارد به همین خاطر همین خشم و عصبانیت آنان را در پی داشت و موجب شد که در آستانه ورود رئیس جمهور آمریکا به ایران به بهانه اعتراض تجمع کرده و سه تن از آنان به شهادت برسند.

 

وی با بیان اینکه امروزه باید جریان دانشجویی ما همان رویکرد دانشجویان سال 32 را در پیش بگیرد، گفت: استقلال کشور ما یکی از آرمانهای ماست و از مهمترین آنها معنویت، عدالت، استقلال و پیشرفت است.

 

مرادی با بیان اینکه جریان دانشجویی و روز 16 آذر پاسداشت آرمانخواهی است، تأکید کرد: یعنی در حقیقت باید مسیر آرمانخواهی ادامه پیدا کند چه استقلال و چه برای معنویت، عدالت و پیشرفت کشور و البته امروز جریان دانشجویی باید اولویت کاری خود را در سه حوزه اقتصاد، فساد و آسیب‌های اجتماعی متمرکز کند.

 

وی ادامه داد: نکته دیگر این است که در شرایطی فعلی باتوجه به جایگاه جمهوری اسلامی در منطقه دارد، علاوه بر موضوعات داخلی باید مسائل بین‌المللی و خارجی هم با اولویت منطقه مدنظر جریان دانشجویی باشد لذا از این جهت باید تلاش کنیم با دانشجویان اسلام منطقه ارتباطات خوبی برقرا کرده و در پیشبرد اهداف اسلامی بکوشیم.

 

قائم مقام سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با اشاره به تصمیم دولت آمریکا در انتقال سفارتخانه خود از تل آویو به بیت المقدس اشغالی و به رسمیت شناختن این شهر به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس، خاطرنشان کرد: این اقدام آمریکایی ها جریانی است که نباید دانشجویان نسبت به آن ساکت بنشینند و البته آمریکا با این کار مرگ صهیونیست‌ها را نزدیکتر خواهد کرد.

 

وی جریان دانشجویی را مترادف با آرمان‌خواهی خواند و گفت: آرمانخواهی یعنی حراست از ارزش‌هایی که در حقیقت موتور محرکه کشور به سمت نقطه آرمانی آن است.

 

مرادی افزود: لازمه این آرمانخواهی این است که جریان دانشجویی اولا" انگیزه و همت خود را حفظ کند و ثانیا" اگر کسی ادعا می‌کند که به آینده کشور فکر می‌کند و اهلیت می‌دهد، زمینه را برای فعالیت بیشتر و نقش‌آفرینی دانشجویان فراهم کند.

 

وی در پایان سخنانش با اشاره به اینکه رئیس جمهور در برنامه امروز دیدار با دانشجویان به صورت گزینشی و فرمایشی در دانشگاه زاهدان بسنده کرده است، افزود: این نوع نگاه قابل قبول نیست و شعاری که مبنی بر احترام به دانشجوها و سایر اقشاری که تلاش برای بهبود کشور می‌دهند، در تناقض است.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد