آخرین اخبار

18. آبان 1397 - 10:01   |   کد مطلب: 31526
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اسدآباد از ثبت هفت مورد وقف جدید در این شهرستان خبر داد.

به گزارش آوای سیدجمال، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف همدان علی قبادی با بیان اینکه در سال جاری هفت مورد وقف جدید در شهرستان اسدآباد به ثبت رسیده است افزود: این موقوفات عمدتا در حوزه اجتماعی و فرهنگی بودند که ارزش ریالی آنها به ۳میلیارد و۸۴۰میلیون ریال رسیده است.

وی تاکید کرد: تمامی موقوفات در راستای نیات واقفین هزینه می شود اما موقوفات مورد نیاز شهرستان در حوزه اجتماعی و فرهنگی است.

وی ادامه داد: از سال گذشته تاکنون ۵۶۰مورد وقف در حوزه دارو و درمان بیماران سخت درمان با ارزش ریالی یک میلیارد و۳۰۰میلیون ریال انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز ۹۰۰میلیون ریال از محل موقوفات مردم شهرستان اسدآباد برای پذیرایی از زائرین اربعین هزینه شده است.

قبادی با تاکید بر اینکه بهترین موقوفات موقوفاتی هستند که حالت منفعتی داشته باشند افزود : بهتر است درآمد موقوفه در راستای حل مشکلات روز جامعه به کار برده شود، کمک هزینه درمان بیماران سخت درمان، ساخت حوزه های علمیه، تهیه جهیزیه ، اعزام افراد بی بضاعت به عتبات عالیات و کمک هزینه تحصیل جوانان از جمله نیازهای روز جامعه است که باید موقوفات جدید در این حوزه هزینه شوند.

وی در پایان گفت : وضعیت وقف در شهرستان اسدآباد مطلوب است اما باید برای رفع مشکلات مردم از این جایگاه بیشتر استفاده کنیم.

گفتنی است ستاد خبری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان به خبرگزاری ایکنا محول شده است.
انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal