آخرین اخبار

19. آبان 1397 - 12:34   |   کد مطلب: 31535
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اسدآباد از افتتاح 4 خانه بوم‌ گردی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش آوای سیدجمال، به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، کامران اکبری ‌شایگان، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اسدآباد به راه اندازی 4 خانه بوم گردی در این شهرستان اشاره کرد و افزود:از این تعداد، 3 خانه بوم‌گردی مربوط به روستای ملحمدره معروف به ماسوله غرب کشور و یک خانه بوم‌گردی مربوط به روستای ترخین‌آباد بوده که این 2 خانه در دو هفته آینده و 2 خانه بوم‌گردی دیگر ظرف 2 ماه آینده به بهره‌ برداری می‌رسند.

 

وی اظهارداشت: در حال حاضر در شهرستان اسدآباد یک خانه بوم‌گردی در ملحمدره در حال فعالیت بوده که با افتتاح خانه‌های بوم‌گردی جدید تعداد این خانه‌ها در شهرستان به 5 خانه افزایش خواهد یافت.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اسدآباد به رونق صنعت سبز گردشگری و به افزایش خانه‌های بوم‌گردی این شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: از متقاضیان راه‌اندازی خانه‌های بوم‌گردی در شهرستان که در مسیر روستاهای گردشگری قرار دارند، با پرداخت تسهیلات لازم حمایت شده و در این راستا با توجه به طرح فرد متقاضی تسهیلات لازم پرداخت می‌شود.

 

اکبری شایگان افزود: با توسعه خانه‌های بوم‌گردی زمینه مناسب جذب گردشگر در شهرستان ایجاد خواهد شد که این امر نقش موثری در افزایش درآمد روستاهای هدف گردشگری و مهاجرت معکوس و حتی اشتغال بانوان روستایی خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal