آخرین اخبار

24. آبان 1397 - 15:55   |   کد مطلب: 31565
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسدآباد احداث مساجد کوچک را از نیازهای روز جامعه در زمینه وقف برشمرد و گفت: باید مساجد کوچک و عاری از هزینه‌های هنگفت ایجاد کنیم و در پی آن نیز به انجام فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی بپردازیم که این موضوع با موقوفات مردمی جوابگو خواهد بود.

به گزارش آوای سیدجمال، به نقل از ایکنا از همدان، حجت‌الاسلام والمسلمین جواد حیدری در گفت‌وگو با ستاد خبری اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان همدان، با بیان اینکه وقف یک سنت حسنه است، افزود: بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی و عام‌المنفعه از منشأ وقف ایجاد شده‌اند.

وی ادامه داد: متولیان امر وقف باید نیازهای روز جامعه را بشناسند و به سمت تسهیل ازدواج جوانان همچون تامین جهیزیه، مسکن بپردازند علاوه بر این ساخت درمانگاه و تامین دستگاه‌های درمانی از دیگر نیازهای روز جامعه است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نیز در همدان مراکز خیریه ای هستند که از محل وقف ایجاد و از همین محل اداره می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه متولیان فرهنگی جامعه باید واقفین را شناسایی و کار آنها را به مردم معرفی کنند افزود: برای تعمیق فرهنگ‌سازی وقف صداوسیما، مبلغان و روزنامه‌ها باید وارد شوند.

وی احداث مسجد های کوچک را از دیگر نیازهای روز جامعه برشمرد وگفت: باید مسجدهایی کوچک و عاری از هزینه‌های هنگفت ایجاد کنیم و در پی آن نیز به انجام فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی بپردازیم که این موضوع با موقوفات مردمی جوابگو خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ سازی لازم برای وقف ایجاد نشده است، افزود: دولت باید مردم را در امور مختلف همچون ساخت مسجد، مجتمع‌های مسکونی برای افراد نیازمند، اشتغال و ازدواج جوانان، مشارکت دهد و از ظرفیت وقف در این راستا استفاده کند.

حیدری خاطرنشان کرد: اگر امروزه واقفین در رونق اقتصادی و اشتغال وارد شوند تولید داخلی رونق می‌گیرد و اقتصاد مقاومتی نیز محقق خواهد شد.

یادآور می‌شود، ستاد خبری اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان همدان به خبرگزاری ایکنا محول شده است.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal