آخرین اخبار

7. آذر 1397 - 12:49   |   کد مطلب: 31630
فرماندار شهرستان اسدآباد از افتتاح و بهره‌برداری طرح توسعه کتابخانه عمومی شهید رجایی این شهرستان در دهه فجر سالجاری خبر داد.

به گزارش آوای سیدجمال، به نقل از ایسنا، منطقه همدان، کریم حمیدوند امروز در بازدید میدانی خود از طرح توسعه کتابخانه شهید رجایی و نشست صمیمی با کتابداران به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، اظهار کرد: در حال حاضر طرح توسعه کتابخانه شهید رجایی دارای 80 درصد پیشرفت فیزیکی بوده که در این طرح 270 متر به وسعت کنونی کتابخانه فوق افزوده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه با تکمیل طرح توسعه کتابخانه شهید رجایی وسعت کتابخانه به 750 متر ارتقاء می‌یابد، خاطرنشان کرد: کتابخانه استاندارد اسدآباد به عنوان یک پروژه ملی بوده که به علت کمبود اعتبار از 3 سال پیش با 10 درصد پیشرفت فیزیکی متوقف شده است.

حمیدوند تصریح کرد: کتابخانه عمومی استاندارد اسدآباد دارای 500 میلیون تومان اعتبار بوده که با پیگیری‌ها برای این طرح به منظور مناقصه اقدام به ترک تشریفات کردیم و 3 بار آگهی و فراخوان عمومی صورت گرفت که پیمانکاران با این مبلغ حاضر به ادامه و آغاز کار مجدد طرح کتابخانه استاندارد نکردند و برای مرتفع شدن مشکلات فضای کتابخانه‌ای اسدآباد قسمتی از مبلغ را برای تکمیل توسعه کتابخانه شهید رجایی درنظر گرفتیم.

وی با اشاره به دانشگاهی بودن شهرستان اسدآباد و وجود مراکز دانشگاهی مختلف در این شهرستان بیان کرد: دانشگاه‌های شهر اسدآباد هر یک دارای کتابخانه‌های تخصصی و عمومی بوده و دانشجویانی که برای کار تحقیقی معرفی می‌شوند می‌توانند از کتابخانه عمومی شهید رجایی نیز استفاده کنند.

فرماندار اسدآباد در پایان گفت: با توجه به کمبود فضای کتابخانه‌ای اسدآباد و به طول انجامیدن پروژه کتابخانه استاندارد شهرستان بر اساس ماده 44 حاضر به واگذاری پروژه به خیرین هستیم که با تکمیل طرح کتابخانه به نام آنان واگذار شود و حتی اجازه می‌دهیم قسمتی از آن را تبدیل به فضای تجاری البته تجاری- فرهنگی کنند که برای آنان مقرون به صرفه باشد.
انتهای پیام

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal