آخرین اخبار

11. آذر 1397 - 8:35   |   کد مطلب: 31649
طبق آخرین اطلاعات هواشناسی به علت بارش شدید باران در غرب کردستان، جنوب غرب آذربایجان غربی و شمال غرب کرمانشاه احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها وجود دارد، به همین علت امدادگران دستور آماده باش گرفتند.

به گزارش آوای سیدجمال، به نقل از ایرنا، آب و هوا در فصل های سرد سال هر روز متغیر است؛ یک روز نگرانی برای هوای ناسالم وجود دارد، روز دیگر ممکن است باد و باران شود و همه نگران سیل شوند.

 

کیفیت هوای تهران امروز (شنبه) با وجود کاهش 19 عددی غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2،5 میکرون نسبت به روز گذشته با شاخص 110 همچنان برای گروه های حساس ناسالم است.

 

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2،5 میکرون هوای پایتخت در 24 ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز از 129به 110 کاهش یافته است.

 

در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون نیز از 77 به 66 و آلاینده منوکسیدکربن نیز از 31 به 24 کاهش یافته است؛ اما بر اساس اعلام سازمان هواشناسی این آلودگی به مدد باد و باران رفتنی است.

 

طبق آخرین اطلاعات ارزیابی شده دریافتی هواشناسی (روز جاری) بارش شدید باران در غرب کردستان، جنوب غرب آذربایجان غربی و شمال غرب کرمانشاه گزارش شده که احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها وجود دارد.

 

همچنین طبق اطلاعات دریافتی از سامانه های هواشناسی بارش برف در ارتفاعات و گردنه های کوهستانی غرب، شمال غرب و مسیرهای کوهستانی نیمه غربی البرز و شمال استان های زنجان، قزوین و اردبیل گزارش شده که احتمال لغزندگی جاده ها در استان های یادشده امکانپذیر است.

 

خطر سیلاب در کمین است
شاهین فتحی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا گفت: بر اساس اطلاعیه هواشناسی تمام پایگاه های امدادی در استان های که احتمال شدید باران را دارند، در آماده باش ویژه هستند.

 

وی افزود: در فصول سرد سال تمام پایگاه های امدادی جاده ای هلال احمر در آماده باش هستند اما در استان هایی که احتمال شدت بارش وجود دارد، پایگاه ها در آماده باش ویژه قرار می گیرند.

 

فتحی گفت: بر اساس این اعلام از ابتدای هفته تمام پایگاه های امدادی استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، قزوین، زنجان و اردبیل در آماده باش ویژه هستند.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal