آخرین اخبار

12. آذر 1397 - 11:54   |   کد مطلب: 31657
با فعالیت ۳۵۱ زنبوردار برداشت سالانه ۲۸۶ تن عسل در اسدآباد و بهار سالانه ۳۰۳ زنبوردار اسدآبادی ۱۵۴ تن عسل مرغوب تولید و روانه بازار می‌کنند.

به گزارش آوای سیدجمال، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز همدان، مدیر جهاد کشاورزی اسدآباد گفت:: از مجموع ۱۵۴ تن عسل تولیدی ۶۰ درصد در داخل این شهرستان مصرف و مابقی در استان‌های همجوار به فروش می‌رسد.

آقای بیرنگ از افزایش ۱۷ درصدی کندو‌های عسل و ۲۰ درصدی تولید نسبت به پارسال خبر داد و گفت:: هم اکنون ۱۶ هزار و ۸۹ کندو در اسدآباد وجود دارد.

وی همچنین از افزایش ۵ درصدی بهره برداران نسبت به پارسال خبر داد و گفت:: برای افزایش بهره برداران تاکنون ۲۸۸ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت پرداخت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی اسدآباد آب و هوای معتدل و کوهستانی را یکی از علل تمایل جوانان برای زنبورداری دانست و گفت:: زودبازده بودن و سوددهی مناسب از دیگر علل استقبال جوانان است.

آقای بیرنگ برندسازی، بسته بندی و بازاریابی را از جمله مشکلات زنبورداران برشمرد.

مدیر جهاد کشاورزی بهار هم گفت:: براساس سرشماری امسال، ۱۳۲ تن عسل در این شهرستان برداشت شده که نسبت به پارسال ۵۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.
آقای کرمی افزود: این مقدار عسل را ۱۴۸ زنبور دار از ۱۰ هزار و ۷۴۴ کلونی برداشت کردند.

وی همچنین از برداشت یک کیلوگرم ژله رویال، ۸۵ کیلوگرم گرده گل، ۲ هزار و ۷۷ کیلوگرم موم و ۱۵۲ کیلوگرم بره موم از زنبورستان‌های این شهرستان خبر داد.

مدیر جهاد کشاورزی بهار افزایش برداشت عسل را نتیجه نزول رحمت الهی در فصل بهار و رعایت اصول پرورش دانست.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal