آخرین اخبار

18. دى 1397 - 12:41   |   کد مطلب: 31854
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسدآباد از تعهد کشت پاییزه 30 هزار هکتار غلات در اسدآباد خبر داد و گفت: کشت کلزا امسال نسبت به سال گذشته دو برابر افزایش یافته است.

به گزارش آوای سیدجمال، سقراط بیرنگ امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان در خصوص کشت پاییزه امسال در شهرستان اسدآباد اظهار کرد: امسال 10 هزار و 500 هکتار گندم آبی و 9 هزار هکتار گندم دیم زیرکشت اراضی اسدآباد رفته است.

وی با اشاره به اینکه تعهد کشت غلات در اسدآباد امسال 30 هزار هکتار بوده است افزود: امسال تلاش کرده‌ایم در شهرستان 20 هزار گندم آبی و دیم و 10 هزار هکتار جو دیم و آبی کشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسدآباد با بیان اینکه امسال در یک‌هزار و 100 هکتار از اراضی شهرستان محصول کلزا کشت شده است، گفت: امسال کشت کم‌آبر کلزا دو برابر نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه کشت سیب‌زمینی در اسدآباد امسال در 2 هزار هکتار از اراضی انجام شده است ادامه داد: امسال 200 هکتار کشت سیب‌زمینی به دلیل پرآب بر بودن این محصول کاهش یافته است.

بیرنگ با بیان اینکه در اراضی زیرکشت شهرستان اسدآباد امسال 5 هزار هکتار یونجه، 5 هزار هکتار عدس و نخود و یک هزار هکتار گوجه‌فرنگی در پاییز کشت شده است خاطرنشان کرد: امسال در 5 هزار هکتار از اراضی نیز محصولاتی همچون سیر، گشنیز و ذرت کشت شده است.

وی در خصوص اولولیت کاری جهاد کشاورزی اسدآباد تصریح کرد: توسعه و ترویج کشت محصولات پرآب‌بر، افزایش کشت در واحدهای گلخانه‌ای، ساخت صنایع تبدیلی و واحدهای فرآوری با توجه به تنوع باغی از جمله اولویت‌های جهاد کشاورزی شهرستان خواهد بود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسدآباد با بیان اینکه در حال حاضر 16 واحد گلخانه‌ای در شهرگ گلخانه‌ای اسدآباد فعال است، اضافه کرد: علاوه بر این تعداد 14 واحد گلخانه‌ای جدید نیز قرار است در شهرک گلخانه‌ای پردیس اسدآباد اقدام به کشت کنند.

وی افزود: جهاد کشاورزی اسدآباد در تلاش است که واحدهای دامپروری غیرفعال را دوباره به چرخه تولید بازگرداند تا ظرفیت پرورش و تولید دام را در اسدآباد کامل کند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal