پربیننده ها

آخرین اخبار

27. دى 1397 - 12:01   |   کد مطلب: 31897
یک کارشناس فضای مجازی با بیان اینکه هدف دشمن ایجاد تردید، نفرت،‌ تفرقه و اختلاف‌افکنی است، گفت: اگر می‌خواهیم در میدان فضای مجازی پیروز باشیم باید از تولیدات و نرم‌افزارهای ایرانی استفاده کرده و شبکه ملی اطلاعات راه‌اندازی شود تا تحت تسلط دشمن نباشیم.

به گزارش آوای سیدجمال، روح‌الله مؤمن نسب در گفت‌وگو با خبرنگار نافع؛ با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب که فرمودند: « فضای مجازی می‌تواند ابزاری باشد برای زدن توی دهان دشمنان»، اظهار کرد: فضای مجازی در انحصار تلگرام نیست و این فضا عرصهٔ گسترده‌ای را از سخت‌افزارها، نرم‌افزارها و بازی‌های رایانه‌ای که بیش ‌از 2 هزار 800 شاخهٔ متنوع است را  شامل می‌شود.

 

وی با بیان اینکه فعالیت در فضای مجازی فقط به معنای فعالیت در جاسوس‌افزار تله‌گرام و فحشارسان اینستاگرام نبوده و فعال بودن در آن‌ها نیز قطعاً به معنای معتبرسازی، محتواگذاری و تقویت نفوذشان نیست،  که اگر این کارها به ضررشان بود، به ما سرویس نمی‌دادند و حساب‌های ایرانیان را می‌بستند، ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند «فضای مجازی می‌تواند ابزاری باشد...» یعنی اکنون نیست! پس در نتیجه باید با مجموعه اقداماتی این فضا را به ابزاری «برای زدن توی دهان دشمنان» تبدیل کنیم.

 

این کارشناس فضای مجازی ادامه داد: بزرگ‌ترین تو دهانی‌ که امروز می‌توان به دشمنان در فضای مجازی زد شامل مجموعه‌ای از اقدامات سلبی و ایجابی است که شامل قطع دست آن‌ها از حریم خصوصی مردم، مسدودکردن راه‌های نفوذ دشمن به کشور توسط نهادها و مسئولان از طریق مسدودکردن بدافزارهای خارجی معاند، تقویت نرم‌افزارهای قانون‌مند داخلی، را‌ه‌اندازی کامل شبکه ملی اطلاعات و پروژه‌های اقماری آن است.

 

وی افزود: جوانان نیز با نهضت علمی و ساخت و تقویت محصولات ایرانی، مطالبه‌گری از مسئولان، نجات کاربران از نفوذافزارهای صهیونیستی و دور کردن آن‌ها از معرض سلاح شیمیایی دشمن که ماشین‌های شایعه‌سازی و نفرت‌پراکنی هستند، می‌توانند در این راه قدم‌های بزرگی بردارند.

 

مؤمن‌نسب گفت: یادمان باشد که بزرگ‌ترین ضربه‌ای که خوارج به جامعهٔ اسلامی زدند تفسیر به رأی کردن فرمایشات امام و تحمیل خواسته‌هایشان به ایشان بود که می‌طلبد بیشتر مراقب خودمان باشیم تا خدای ناکرده در دام خوارج به‌روزشده نیفتیم.

 

وی با بیان اینکه دشمن در یک برنامه‌ریزی دقیق و بلندمدت کاری کرده‌ که نه تنها صدای حقانیت جمهوری اسلامی به گوش جهانیان نرسد بلکه به گوش مردم خودمان هم نرسد، تصریح کرد: دشمن در رسانه‌ای به عنوان فضای مجازی چند کار جدی انجام داده و آن‌طوری که می‌خواستند خود را به مردم ما نشان دادند و همچنین همانگونه که می‌خواستند ما را به مردم کشورهای دیگر دنیا نشان دادند.

 

این کارشناس فضای مجازی اضافه کرد: دشمن کشورهای خود را به مردم ما در آبادانی، صلح و بدون مشکل نشان داده و ما را  مردمانی  وحشی، جنگ‌طلب و عقب‌افتاده به مردم خود و جهان نشان داده است.

 

وی اذعان داشت: آنان طوری ملت ایران را معرفی کرده‌اند که اگر از مسئولان ما سؤال کنید می‌گویند مردم ما دنبال فحشا و فساد هستند و حتی از آرمان‌های انقلاب دورند در صورتی که مردم در راهپیمایی‌ها و حضور پرشورشان در انتخابات خلاف این را ثابت کرده‌اند.

 

مؤمن‌نسب خاطرنشان کرد: هرچه انقلاب بالغ‌تر شده و جلوتر آمده مظاهر دینی و معنوی کشور افزایش پیدا کرده به طوریکه در زمان قبل از انقلاب نمازجمعه‌های ما به این پرشوری نبود، اعتکاف برگزار نمی‌شد، پیاده‌روی باشکوه در اربعین نداشتیم.

 

وی با بیان اینکه انصافاً مردم در برنامه های مذهبی، عزاداری و اعیاد و جشن‌های مناسبتی خوب شرکت داشتند، گفت: امروز جوانان مذهبی هر روز بیشتر می‌شوند و حتی جوانانی که به لحاظ ظاهری تیپ مذهبی هم ندارند، میل و تفکر مذهبی در آنها هم دیده می‌شود‌.

 

این کارشناس فضای مجازی افزود: دشمن از منظر دیگر نیز می‌خواهد مسئولان را آنگونه که اهدافشان است به مردم ایران بشناساند و نشان ‌دهد به گونه‌ای که جوانان ما تصور کنند با وجود انقلاب ما هیچ پیشرفتی نداشتیم و حتی پس‌رفت هم کرده‌ایم؛ در صورتی که آمار و ارقام و حتی مشاهدات ما نشان از پیشرفت و ترقی دارد.

 

وی گفت: حتی قبل از انقلاب اثری از جمهوریت اسلامیت نبود و یک حکومت سکولار وابسته سرکار بود اما امروز ما افتخار می‌کنیم که موشک به فضا فرستاده‌ایم و در علوم مختلف در نوک قله هستیم.

 

مؤمن‌نسب با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب که فرمودند: « جنگ نرم یعنی ایجاد تردید در دل‌ها و ذهن‌ها»، افزود: خوب که نگاه کنید می‌بینید این اتفاق افتاده و دشمن سعی دارد در این فضا تردید ایجاد کند و مردم را نسبت به مسئولان و به عکس بدبین نشان دهد، حتی می بینیم که گاهاً در خانواده‌ها شک و تردید ایجاد و فراگیر شده است.

 

وی بیان کرد: متأسفانه تردید دامن‌گیر شده و قدم بعد از تردید هم نفرت است که اصلی‌ترین هدف دشمن همین ایجاد نفرت، تفرقه و اختلاف‌افکنی است.

 

این کارشناس فضای مجازی خاطرنشان کرد: این مسائل و مشکلات که از فضای مجازی دامن‌گیر ما شده به این مسئله بر می‌گردد که قاعده نفی‌سبیل را رعایت نکردیم و تحت تسلط دشمن قرار گرفته‌ایم و آنگونه که او می‌خواهد بازی کرده‌ایم و در این عرصه‌ها در نهایت برد به نفع دشمن است.

 

وی تصریح کرد: اما وقتی دشمن در زمین ما بازی و ما هم از ترفندهای  آنها آگاه شدیم، پیروز میدان هستیم، بنابراین اگر می‌خواهیم در میدان فضای مجازی نیز پیروز باشیم باید از تولیدات و نرم‌افزارهای ایرانی استفاده کنیم و البته شبکه ملی اطلاعات هم راه‌اندازی شود تا تحت تسلط دشمن نباشیم.

مصاحبه‌کننده: لیلا نظری فرهودی

انتهای پیام/ن/ 10

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal