27. دى 1397 - 12:55   |   کد مطلب: 31901
فرماندار اسدآباد با تاکید براینکه جذب سرمایه گذار منوط به آماده بودن زیرساختها است گفت: با حمایت استاندار همدان، زیرساخت های شهرک صنعتی اسدآباد به ویژه در حوزه ارتقاء ظرفیت برق رسانی توسعه می یابد.

به گزارش آوای سیدجمال، کریم حمیدوند روز چهارشنبه در بازدید از مرکز خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در همدان اظهار داشت: ظرفیت برق شهرک صنعتی اسدآباد پیش از این سه مگاوات بود که به واحدهای مستقر اختصاص یافته و تقویت و توسعه شبکه برق رسانی از نیازهای اساسی این منطقه بود.
وی اضافه کرد: با پیگیری های صورت گرفته و مساعدت استاندار همدان برای افزایش ظرفیت برق این شهرک به 13 مگاوات اقدام شده و رایزنی ها و توافق های اولیه صورت گرفته است.

حمیدوند با اشاره به جذب سرمایه گذارانی برای ساخت کارخانه های تولید قطعات خودرو و ذوب فولاد خاطرنشان کرد: استقرار این طرح های صنعتی نیازمند افزایش ظرفیت برق شهرک صنعتی اسدآباد و دیگر زیرساخت ها است.

فرماندار اسدآباد یادآوری کرد: کارهای زیربنایی خوبی در حال پیگیری است که به ثمر نشستن آنها مسیر توسعه صنعتی این منطقه را هموار می کند و به روند پیشرفت اقتصادی منطقه شتاب می بخشد.

وی همچنین به رفع مشکل برخی طرح های صنعتی شهرستان اشاره کرد و افزود: گندله سازی و کنستانتره از صنایع کلیدی اسدآباد محسوب می شوند که نقش پررنگی در اقتصاد و معیشت مردم دارند و آسان سازی روند فعالیت آنها به صورت جدی پیگیری می شود.

حمیدوند توضیح داد: به دلیل همجواری و تغذیه این صنایع از برخی معادن کردستان، مالیات این واحدها نیز به حساب استان همجوار واریز می شد که با پیگیری صورت گرفته و دریافت مجوزهای لازم، از این پس تلاش داریم اسدآباد از ظرفیت های اقتصادی این صنایع بیش از پیش بهره ببرد.

وی تاکید کرد: این موضوع موجب افزایش درآمدها به ویژه برای شهرداری اسدآباد و در مجموع رونق اقتصادی را برای این شهرستان به دنبال دارد.

حمیدوند اسدآباد را شهری با ظرفیت های غنی معدنی و کشاورزی و موقعیت جغرافیایی کم نظیر ارزیابی و اضافه کرد: امنیت سرمایه گذاری در این منطقه بالاست و با توسعه و تکمیل زیرساختها می توان سرمایه گذاران بیشتری را برای مشارکت در احداث طرح های صنعتی بزرگ تشویق و ترغیب کرد.

اسدآباد در شاهراه اصلی و محل تلاقی 6 استان غربی و جنوب غربی کشور قرار دارد و واقع شدن آن در مسیر بزرگراه کربلا این شهر کوچک را به منطقه ترانزیتی مهمی در عرصه حمل و نقل جاده ای به کشورهای همسایه تبدیل کرده است.
 

انتهای پیام /

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal