10. بهمن 1397 - 9:50   |   کد مطلب: 31974
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان:
۵ هزار و 114 کیلومتر انواع راه استان همدان در طول ۴۰ سال کشیده شده است
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان گفت: در طول ۴۰ سال که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد 5 هزار و 114 کیلومتر انواع راه‌ها در استان همدان کشیده شده است.

به گزارش آوای سیدجمال، حمید پرورشی‌خرم  امروز در گفت‌و‌گو با نافع اظهار کرد: ایران اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در جهت توسعه و گسترش عدالت اجتماعی، اقدامات متعددی برای گسترش حمل و نقل جاده‌ای و توسعه راه‌ها در تمام نقاط کشور، به ویژه در مناطق روستایی محروم داشته است.

وی گفت: تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی مجموع راه‌های اصلی و فرعی کشور حدود 36 هزار کیلومتر بود و در حال حاضر مجموع راه‌های اصلی و فرعی کشور به بیش از یک میلیون کیلومتر می‌رسد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان با بیان اینکه استان همدان تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی فاقد امکانات و زیرساخت‌خای مناسب در راه بود تأکید کرد: پس از گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی استان همدان دارای 5 هزار و 114 کیلومتر انواع راه اعم از 85 کیلومتر آزاد راه، 598 کیلومتر بزرگراه، 318 کیلومتر راه اصلی، 751 کیلومتر راه فرعی  و 3 هزار و 362 کیلومتر راه روستایی است.

وی افزود: استان همدان 5.3  درصد آزاد راه‌های کشور، 6.3  بزرگراه‌های کشور، 2.1 راه اصلی کشور، 8.1 راه فرعی کشور و 6.2 آسفالت روستایی کشور را داراست.

پرورشی‌خرم ادامه داد: بر همین اساس مسؤولان راهداری و حمل و نقل و جاده‌ای استان همدان کوشیدند تا در راستای تجهیز محورهای مواصلاتی و تجهیزات حمل و نقل و راهداری استان گام‌های اساسی بردارند.

وی خاطرنشان کرد: شناسایی و مرتفع نمودن نقاط حادثه‌خیز، انجام راهداری زمستانی، حفظ و حراست از حریم راه‌ها، نصب علائم و ارتقاء ایمنی جاده‌ها با هدف کاهش سوانح جاده‌ای، اصلاح و مرمت آسفالت و حادثه های  جاده‌ای از دیگر فعالیت‌های راهداری  در طپول این سال ها بوده ست.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal