پربیننده ها

آخرین اخبار

21. بهمن 1397 - 23:30   |   کد مطلب: 32035
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسدآباد با بیان اینکه نیروی انسانی متخصص دامپزشکی دستاورد انقلاب اسلامی است، گفت: در حال حاضر 5 دکتر دامپزشک، 5 نفر در رشته های مختلف کارشناسی علوم آزمایشگاهی و بهداشت مواد غذایی دامپزشکی و 2 نفر با مدرک کاردانی دامپزشکی مشغول خدمات رسانی در بخش دولتی هستند.

به گزارش آوای سیدجمال، عادل بصیری‌محمدپور در گفت‌وگو با خبرنگار نافع؛ با اشاره به اینکه دستاوردهای انقلاب در حوزه های مختلف نشان می دهد که تحولات و پیشرفت‌های صورت گرفته بسیار برجسته و چشمگیر است، اظهار کرد: یکی از این حوزه ها که نقش بسیار موثری را در زندگی مردم ایفاء نموده ،بخش دامپزشکی و ایجاد امنیت غذایی برای مردم است.

 

وی با بیان اینکه اداره دامپزشکی اسدآباد از جمله دستگاههایی است که از طریق تحقیقات گسترده علمی پیشگیری از بیماری ها نقش موثری را در افزایش جمعیت دامی ومتعاقب آن تامین امنیت غذایی را عهده دار بوده است، افزود: بررسی وضعیت پیش وپس از انقلاب نمایانگر جهش بسیار چشمگیر در این دستگاه مهم است.

 

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسدآباد خاطر نشان کرد: چهل سال قبل در اوایل انقلاب فقط دامداران در روستاها با وظایف و فعالیت های دامپزشکی آنهم فقط به عنوان واکسیناتور آشنایی مختصری داشتند، اما امروزه تمام اقشار جامعه به نحوی از خدمات دامپزشکی برخوردار بوده و با فعالیت های آن بصورت نسبی آشنا دارند.

 

وی تصریح کرد: علاوه بر آن تاثیر گذاری خدمات دامپزشکی در ارتقاء بهداشت عمومی و سلامت جامعه به صورت کامل از سوی متولیان بهداشت و درمان به رسمیت شناخته شده است.

 

بصیری محمدپور با بیان اینکه اقدامات حوزه دامپزشکی در قبل و بعد انقلاب قابل مقایسه نیست، افزود: در ابتدای تاسیس این سازمان و قبل از انقلاب پرسنل با مدرک کاردانی دامپزشکی و پایین تر بعنوان تکنسین و واکسیناتور اقدام به واکسینه و پوشش دام های بومی در برابر بیماری های واگیردار دامی و قابل انتقال بین انسان و دام میکردند و این در حالی است که امروز نیروی انسانی این حوزه همه دارای تحصیلات عالیه هستند.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر دامپزشکی این شهرستان 5 دکتر دامپزشک، 5 نفر در رشته های علوم آزمایشگاهی و بهداشت مواد غذایی دامپزشکی و 2 نفر با مدرک کاردانی دامپزشکی مشغول خدمات رسانی در بخش دولتی هستند.

 

رئیس اداره دامپزشکی اسدآباد با بیان اینکه هم اکنون حدود 41 درصد کارکنان بخش دولتی و 45 درصد کل پرسنل بخش خصوصی و دولتی دامپزشکی شهرستان اسدآباد دارای مدرک تحصیلی دکتری دامپزشکی و مابقی در دارای مدرک تحصیلی پایین تر از دکتری هستند، افزود: این نسبت به اوایل انقلاب تغییر چشمگیری به نفع افراد دارای مدارک دانشگاهی ایجاد شده است.

 

وی تأکید کرد: این ترکیب نیروی انسانی دارای تحصیلات عالیه  یکی از مزایای ساختار اداری اداره دامپزشکی نسبت به سایر ادارات می باشد.

 

انتهای پیام/ن

 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal