آخرین اخبار

14. فروردين 1398 - 11:23   |   کد مطلب: 32270
آن چه از عملکرد امام جمعه جوان همدان در ابتدای کار مشاهده می‌شود اراده‌ برای تحقق دستورات و تأکیدات ولی امر مسلمین است، به همین خاطر به ایشان دستمریزاد می‌گوییم.

به گزارش آوای سیدجمال، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، 22 اسفندماه 97 رهبر معظم انقلاب، طی حکمی آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی را به عنوان نماینده خود در استان و امام جمعه همدان منصوب کردند.

در این حکم حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای خطاب به امام جمعه جوان، همدان را در شمار پیشروان حرکت انقلابی و مفتخر به تقدیم چهره‌های برجسته‌ی جهاد و شهادت و نیز شخصیتهای عالیقدر علم و عرفان دانسته و انتظارات خویش را از نماینده جدید خود این گونه بیان فرمودند:

«با همه‌ توان در خدمت حرکت دینی و انقلابی آن خطه تلاش نمائید.
با علمای دینی و فرزانگان دانشگاهی و فعالان عرصه‌های اجتماعی همکاری و از جوانان مؤمن و انقلابی پشتیبانی کنید‌.
سلوک مردمی با همه‌ی قشرها به ویژه جوانان و تکریم خانواده‌های شهیدان و ایثارگران را ممشای همیشگی خود قرار دهید.
از فضل و تقوا و بصیرت که بحمدالله از آن برخوردارید محتوای خطبه‌های جمعه را غنا ببخشید.»

تأکیدات حضرت آقا بسیار دقیق و نیازمند توجه در استان دارالمؤمنین و دارالمجاهدین است که لازم است بیشتر به آنها پرداخته شود.

البته امام جمعه جدید همدان از همان روزهای آغازین، سلوک مردمی با قشرهای مختلف را مشی و رویکرد خود قرار داد.

آیت الله شعبانی در هفته اول حضورش نامه‌ای به استانداری همدان نوشت و خودروی ماکسیمای متعلق به شهرداری ملایر که استانداری پیش از این در اختیار دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان قرار داده بود را به استانداری برگرداند.

در هفته دوم حضورش، جمعه دوم فروردین ماه، خیابان پاسداران محل منتهی به حسینیه امام(ره) و مکان برپایی نماز جمعه را پیاده طی کرد و ضمن تفقد از اهالی و کسبه آنجا با آنها گفتگو کرد، سپس دستور داد به جز اذان نیازی به پخش بقیه سخنان و خطبه‌ها نیست و بلندگوهای اطراف حسینیه هنگام برگزاری نماز جمعه خاموش شود تا برای اهالی منطقه ایجاد مزاحمت نکند.

این هفته نیز آیت الله شعبانی از فرمانده انتظامی استان همدان خواست محدوده ترافیکی خیابان پاسداران را در زمان برگزاری نماز جمعه محدودتر کنند تا شهروندان در آن ساعات راحت‌تر از آن منطقه تردد کنند.

آن چه از عملکرد امام جمعه جوان همدان مشاهده می‌شود اراده‌ برای تحقق دستورات و تأکیدات ولی امر مسلمین است، به همین خاطر در ابتدای کار به ایشان دستمریزاد می‌گوییم.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal