آخرین اخبار

14. فروردين 1398 - 13:34   |   کد مطلب: 32278
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان خبر داد:
کمک گردان‌های بیت‌المقدس و 30 گروه جهادی به سیل‌زدگان استان همدان
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه در بارندگی‌های اخیر گردان‌های بیت‌المقدس در نقاط مختلف استان در حال خدمات‌رسانی به مردم بودند گفت: 30 گروه جهادی نیز پای کار بودند ضمن اینکه امکانات گروه مهندسی سپاه نیز وارد عرصه شده بود.

به گزارش آوای سیدجمال، سردار مظاهر مجیدی شب گذشته در ستاد مدیریت بحران استان همدان با تقدیر از همراهی و همدلی تمام مسؤولان به منظور خدمات‌رسانی به مردم اظهار کرد: نیروهای بسیج و سپاه نیز پا به پای مسؤولان نقش‌آفرینی کردند تا بارندگی‌های سیل‌آسا منجر به بروز بحران در استان نشود.

وی با بیان اینکه گردان‌های بیت‌المقدس در نقاط مختلف استان در حال خدمات‌رسانی به مردم بودند گفت: 30 گروه جهادی نیز پای کار بودند ضمن اینکه امکانات گروه مهندسی سپاه نیز وارد عرصه شده بود.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان در ادامه سخنانش با بیان اینکه سپاه استان همدان به عنوان معین گلستان انتخاب شده و کار بازسازی گمیشان نیز به ما سپرده شده است افزود: طی فعالیت‌های انجام شده از دیروز سطح آب در این منطقه پایین آمده و به محض بهبود شرایط نسبت به ساخت و ساز اقدام خواهیم کرد.

وی با اشاره به ارسال محموله‌های مورد نیاز به این منطقه گفت: در همان روزهای اول اعلام نیاز با کمک خیران و مردم نسبت به تأمین مایحتاج مورد نیاز اعم از وسایل گرمایشی، مواد غذایی و ابزار و آلات کار مانند بیل دستی، کلنگ، چکمه و... اقدام شد.

سردار مجیدی با بیان اینکه در همین راستا 2 هزار عدد بیل دستی، یک‌هزار و 600 عدد کلنگ، مقادیر زیادی گونی و چکمه ارسال شد ادامه داد: ارسال 15 هزار عدد کنسرو، 12 هزار عدد بطری آب معدنی و مواد غذایی نیز با کمک مردم از دیگر اقدامات بود.

وی از استقرار دو تیم پزشکی به همراه یک دستگاه آمبولانس در گلستان خبر داد و گفت: برای منطقه سیل‌زده لرستان نیز دیشب دو محموله مواد غذایی و کنسرو ارسال شد.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان بیان کرد: در خوزستان نیز بنا به اعلام این استان، دو اردوگاه شهید باکری و شهیدمسعودیان فعال شده و کار خدمات‌رسانی در حال انجام است.

وی گفت: با وجود این شرایط، در سطح استان با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته نسبت به اعزام 11 هزار نفر به اردوهای راهیان نور اقدام شد و به لطف خدا هیچ مشکلی در این زمینه نداشتیم.

سردار مجیدی از مسؤولان به ویژه استاندار خواست با برگزاری جلسات تخصصی نسبت به بررسی امکانات مورد نیاز و تأمین آن برای مواقع اضطرار در سطح استان اقدام شود.

سردار کامرانی‌صالح: فعالیت 500 واحد گشتی

فرمانده انتظامی استان همدان نیز با تقدیر از اقدامات پیشدستانه مسؤولان به منظور ممانعت از بروز بحران در استان اظهار کرد: 500 واحد گشتی نیروی انتظامی در راه‌های مواصلاتی استان در حال خدمات‌رسانی بودند که حضور به موقع آنها در کمک به حل مشکلات بسیار تأثیرگذار بود.

سردار بخشعلی کامرانی‌صالح با اشاره به اینکه با وجود تردد بالای خودروها در راه‌های مواصلاتی شاهد کاهش تصادفات بودیم گفت: در حوزه تصادفات مشکل خاصی نداشتیم.

وی از استاندار خواست با احصای نقاط ضعف نسبت به رفع آنها برای آینده اقدام شود و افزود: با تأمین امکانات مورد نیاز به ویژه در حوزه ماشین‌آلات سنگین در مسیر کمک‌رسانی شاهد سرعت بیشتری خواهیم بود.

فرمانده انتظامی استان همدان در پایان با بیان اینکه باید نسبت به مدیریت حجم بالای بارندگی‌ها در استان اقدام می‌شد گفت: در آینده باید طوری مدیریت کنیم تا شاهد هدررفت آب نباشیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal