آخرین اخبار

17. فروردين 1398 - 15:04   |   کد مطلب: 32291
مدیر امور آبفار اسدآباد اعلام کرد
خسارت 6 میلیاردی تأسیسات آبرسانی روستایی اسدآباد
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان اسدآباد گفت: شدت بارش برف و باران سیل اخیر افزون بر 6 میلیارد ریال به تأسیسات آبرسانی روستایی اسدآباد خسارت وارد کرد.

به گزارش آوای سیدجمال، احد احدی در گفت وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: در بارشهای سال اخیر که در 22 سال گذشته بی سابقه بوده، منابع آبهای سطحی، چشمه ها و قنوات سیراب شد اما متأسفانه در برخی از مناطق و روستاها به علت آبگرفتگی و شدت بارشها خسارتهایی به تأسیسات آبرسانی روستاها وارد شد.

وی تخریب راه دسترسی، آبگرفتگی و تخریب چشمه ها و خطوط انتقال، اختلال و سوختن تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی سیستم پمپاژ، تخریب حوضچه ها و آسیب به موتورخانه را از جمله خسارات وارده به تأسیسات آبرسانی روستایی این شهرستان برشمرد و افزود: بر اساس برآورد اولیه سیل اخیر 6 میلیارد و 500 میلبون ریال خسارت به تأسیسات آبرسانی روستایی شهرستان وارد کرده است.

احدی خاطرنشان کرد: طی ایام نوروز و سیل اخیر با همت شبانه روزی کارکنان و اکیپ های حوادث، آب شرب هیچ روستایی بیش از 12 ساعت قطع نبود و به سرعت نسبت به رفع حوادث و راه اندازی سیستم آبرسانی اقدام شد و بخشی از قطعی محدود به وجود آمده در ایام سیل به علت قطعی یا نوسانات برقی بوده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه با وجود پراکندگی و تنوع، تأسیسات آبرسانی روستاهای اسدآباد دچار خسارتها و آسیب های چشمگیری نبوده، یادآورشد: غلاف کردن لوله ها، سنگ چینی، بهسازی چشمه ها و حوضچه ها و چاه ها و عایق کاری موتورخانه ها در سال گذشته را می توان از دلایل اصلی تدابیر اتخاذ شده سال گذشته عنوان کرد که نقش موثری در کاهش خسارت ها به تاسیسات آبرسانی شهرستان داشته است.

احدی اضافه کرد: هدف این امور رضایتمندی حداکثری مردم شریف روستاها با امکانات و اعتبارات و بضاعت و منابع انسانی موجود بوده و در سال 98 سعی در رفع آسیب ها و بهبود عملکرد این امور خواهیم داشت.
انتهای پیام

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal