آخرین اخبار

29. فروردين 1398 - 9:15   |   کد مطلب: 32362
رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد از تشکیل کمپین «پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر» در طی هفته سلامت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش آوای سیدجمال، فرید یوسفی با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته در خصوص برنامه‌های هفته سلامت اظهار کرد: جلسه ستادی هماهنگی برنامه‌های هفته سلامت برگزار شد و از ابتدای اردیبهشت‌ماه برنامه‌های متنوعی کلید می‌خورد.

 

وی با بیان اینکه شعار امسال هفته سلامت سازمان جهانی بهداشت «مراقبت‌های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت» است گفت: دسترسی عادلانه به خدمات سلامت، آموزش رکن سلامت، مشارکت اجتماعی و سلامت، مراقبت‌های اولیه بهداشتی و سلامت روان، سلامت در حوادث و بحران‌ها، سبک زندگی سلامت‌محور و سلامت، جمعیت و خانواده عناوین روزهای هفته سلامت انتخاب شده است.

 

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد بیان کرد: در هفته سلامت تمرکز بر معرفی خدمات سلامت از طریق مراکز جامع و پایگاه‌ها است.

 

وی با بیان اینکه هفته سلامت بهترین فرصت برای آغاز فعالیت کمپین‌های سلامت‌محور است افزود: کمپین پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر با محوریت و دبیری معاونت بهداشتی در این هفته فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

 

یوسفی از برگزاری جشنواره‌های متنوع بهداشتی در هفته سلامت خبر داد و افزود: در این هفته جشنواره غذای سالم، سفیران سلامت دانش‌آموز، جشنواره سفیران سلامت خانواده، جلسات آموزش سلامت، همایش پیاده‌روی و دیگر برنامه‌های متنوع برگزار می‌شود.

 

وی به ارائه و نشر مطالب آموزشی و بهداشتی در طول هفته سلامت اشاره کرد و افزود: برنامه‌های نمادین سلامت به منظور آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با مباحث بهداشتی در سطح مدارس برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal