آخرین اخبار

7. ارديبهشت 1398 - 20:38   |   کد مطلب: 32418
رئیس دامپزشکی شهرستان اسدآباد خبر داد:
واکسیناسیون ۱۸۰ هزار دام علیه بیماری آبله در اسدآباد
رئیس دامپزشکی شهرستان اسدآباد از آغاز واکسیناسیون علیه بیماری ویروسی آبله در جمعیت دام سبک شهرستان اسدآباد از ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش آوای سیدجمال، عادل بصیری محمد پور رئیس اداره دامپزشکی اسدآباد در گفت‌وگو با خبرنگار نافع اظهار کرد: در راستای کنترل و پیشگیری از بیماری های دامی و حفظ بهداشت عمومی جامعه از طریق مصرف گوشت سالم، عملیات ملی واکسیناسیون علیه بیماری ویروسی آبله در تمامی گله های گوسفند و بز موجود در سطح شهرستان اسدآباد آغاز شده است.

 

وی با بیان اینکه واکسیناسیون جمعیت دامی شهرستان همه ساله در راستای پیشگیری از این بیماری ویروسی دامی توسط این اداره انجام می گیرد، افزود: این عملیات توسط اکیپ‌های بخش دولتی و خصوصی به صورت رایگان به دامداران ارائه می شود.

 

رئیس دامپزشکی شهرستان اسدآباد عنوان کرد: بیماری آبله یک بیماری واگیر ویروسی است که می تواند باعث تلفات و ضرر اقتصادی شدید به گله های گوسفندی شود.

 

بصیری در ادامه افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته اداره دامپزشکی شهرستان در سال جاری بالغ بر 180 هزار راس گوسفند را علیه این بیماری در سطح شهرستان واکسینه خواهد کرد که اعتبار و واکسن این طرح توسط اداره کل دامپزشکی استان همدان تامین شده است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسدآباد با اشاره به اینکه همکاری دامداران در انجام موفقیت آمیز و پوشش ۱۰۰ درصدی واکسیناسیون این دامها در سطح منطقه بسیار مهم است از تمامی دامداران شهرستان در خواست کرد در راستای جلوگیری از بروز و شیوع این بیماری در منطقه و تلفات و خسارات ناشی از آن همکاری لازم را با اکیپ های واکسیناسیون اداره دامپزشکی شهرستان داشته باشند تا امنیت لازم دامها بر علیه این بیماری ویروسی به صورت کامل ایجاد شود.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal